українська російська англійська
У Мінприроди працює арт-майданчик, присвячений завершенню насування безпечного конфайнменту на 4-й енергоблок
06.12.2016 | 14:51
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

З 5 по 12 грудня в приміщенні Міністерства екології та природних ресурсів України представлена для відвідувачів фотовиставка та виставка картин, які експонувалися на Чорнобильській АЕС.

Вперше виставки були презентовані 29 листопада 2016 року під час заходів з нагоди завершення насування Арки на об’єкт «Укриття». Тоді ознайомитися з нею мали можливість делегати із понад 40 країн світу, більше 200 представників іноземних та українських ЗМІ.

Виставка представлена двома різноплановими експозиціями. Перша фотовиставка «30 років: шлях від об’єкта «Укриття» до НБК», присвячена десятирічній історії насування нового безпечного конфайнменту на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС. У ній представлений весь процес будівництва та насування Арки на об’єкт «Укриття». Виставка підготовлена фахівцями Державного агентства України з управління зоною відчуження. Її мета – ознайомити якнайширше коло громадськості із процесом спорудження інженерної конструкції, аналогів якої наразі немає у світі.

Друга експозиція – це дитячі малюнки учасників Всеукраїнського конкурсу «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля, що далі?», який проходив за ініціативи Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви. Конкурс проводився серед учнівської та студентської молоді. На виставці представлена лише частина робіт, відібрана конкурсною комісією. Майже всі роботи виконані на акварельному папері для малювання.

Мета виставки – зберегти живу пам'ять про Чорнобильську катастрофу, яка стала національною трагедією України, привернути увагу суспільства до соціально-економічних та екологічних наслідків катастрофи, виховати у дітей з дитинства відповідальність ощадливе ставлення до використання природних багатств. Назва виставки має глибокий зміст. Питання «що далі?» привертає увагу до майбутнього зони відчуження.

Запрошуємо всіх завітати до Мінприроди і ознайомитися із експозиціями виставки. Вхід вільний.

 

 

 

версія для друку