українська російська англійська
Держпродспоживслужба розраховує на активну позицію райдержадміністрацій в питаннях підвищення обізнаності населення про АЧС
06.12.2016 | 16:53
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

У боротьбі з АЧС надзвичайно важливою є організація роботи на рівні районів. Держпродспоживслужба розраховує на посилення роботи з поінформованості населення про африканську чуму свиней (АЧС) на рівні райдержадміністрацій. На цьому наголосив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час лекції для керівників райдержадміністрацій на тему «Реалізація державної політики в сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», яку він прочитав у Національній академії державного управління при Президентові України.

За його словами, Держпродспоживслужба стурбована епізоотичною ситуацією, яка склалася в Україні. Так, у поточному році на території нашої держави офіційно зафіксовано 83 випадки африканської чуми свиней.

«Ми акцентуємо увагу наших територіальних органів на необхідності вжиття всіх необхідних заходів для боротьби з цим захворюванням. Але разом з цим важливо зосередитися не лише на боротьбі, а більш відповідальніше поставитися до профілактичних заходів. Однин із таких заходів є інформування населення про випадки захворювання, заходи біобезпеки, яких треба дотримуватися, щоб мінімізувати ризики, про симптоми хвороби і про те, як треба діяти у випадку  виявлення хвороби», - зазначив Володимир Лапа.

Він зауважив, що на місцевому рівні не завжди є підтримка та розуміння важливості захворювання, ризиків, необхідності вжиття заходів із вилучення поголів’я у разі виявлення випадку АЧС тощо.

«Хотів би закликати вас разом з нашими територіальними органами, районними управліннями займати більш проактивну позицію, відповідальніше працювати на упередження, зокрема шляхом підвищення поінформованості власників худоби про АЧС. Переконаний, що з вашою підтримкою ми зможемо отримати позитивні результати»,- підкреслив Голова Держпродспоживслужби та додав, що деякі регіони уже включилися в роботу з підготовкою та відповідним поширенням інформаційних матеріалів серед населення.

версія для друку