українська російська англійська
В Одесі відбулася урочиста церемонія включення до складу ВМС малих броньованих артилерійських катерів
06.12.2016 | 17:50
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 6 грудня, в Одесі проведено урочисту церемонію включення до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України малих броньованих артилерійських катерів “Аккерман” і “Бердянськ”. Збудовані на ПАТ “Завод “Ленінська кузня” на замовлення Міністерства оборони України, катери успішно пройшли усі випробування, загалом майже за рік пройшли понад 2 тисячі морських миль, відпрацювали більше 20 бойових вправ по повітряних, морських та наземних цілях зі всіх видів озброєння.

У церемонії, основу якої склав ритуал урочистого підйому на катерах прапора ВМС ЗС України, взяли участь представники Командування ВМС ЗС України, керівництва Одеської області і міста Одеси, міст Білгород-Дністровський і Бердянськ, правління ПАТ “Завод “Ленінська кузня”, ветерани флоту, особовий склад Західної військово-морської бази і бригади надводних кораблів флоту.

«Сьогодні здійснено суттєвий конструктивний крок у розбудові Військово-Морських Сил Збройних Сил України – до складу флоту включені катери, які мають на озброєнні сучасні бойові модулі, добрі морехідні якості, спроможні виконувати завдання у прибережній зоні, з охорони і оборони пунктів базування і портів, морських і річкових комунікацій, вражати надводні і повітряні цілі», – заявив командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко.

Віце-адмірал Ігор Воронченко нагадав, що на заводі “Ленінська кузня” закладені ще чотири катери такого класу, завершення їх будівництва очікується в серпні-вересні наступного року. Він також висловив впевненість у тому, що у Миколаєві буде добудовано корабель класу “корвет”. Крім того, за інформацією командувача українських ВМС, будуватимуться й інші катери, зокрема, ракетні, призначенням яких буде враження надводних сил противника на далекій відстані. Додавши, що 2017 рік стане роком Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Ігор Воронченко подякував військово-політичному керівництву країни за системну і конструктивну політику в питанні розвитку національних ВМС.

Зі словами привітання до моряків звернулися голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, міський голова міста Білгород-Дністровський Алла Гінак, голова правління ПАТ “Завод “Ленінська кузня” Валерій Шандра, представники керівництва Одеської обласної державної адміністрації, міста Бердянськ, священнослужителі.

Під час заходу також відбулася церемонія нагородження кращих військовослужбовців флоту з нагоди Дня Збройних Сил України.

 

 

 

версія для друку