українська російська англійська
Національний контингент у ДР Конго нагороджений медалями ООН "За службу миру"
08.12.2016 | 10:21
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Військовослужбовці 18 окремого вертолітного загону провели урочистий ритуал «Парад медалей», в ході якого особовий склад базового табору Гома був нагороджений медалями ООН «За службу миру».

«Парад медалей» це офіційне свято Місій ООН для всіх контингентів. Здебільшого урочистості проводяться незадовго до ротації і є своєрідним підсумком роботи контингенту. Цього ж разу ритуал нагородження українських військових співпав із 25-ю річницею Збройних Сил України. Саме тому церемонія, яка проводилася на вертолітному майданчику загону, була по-особливому святкова.

Привітати українських військових з подвійним святом прибули начальник штабу сил Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго бригадний генерал Ракіб Уддін Ахмед, начальник цивільного компоненту авіації Місії Аззам Айат, представники сусідніх контингентів, інші гості.

Першим виступив командир 18 овз льотчик першого класу полковник Олександр Венгер.

«В час, коли наша Батьківщина бореться за свою незалежність і суверенітет, військовослужбовці українського контингенту, як ніхто інший, знають ціну миру та спокою на землі. Усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародного миру та безпеки, враховуючи свої зобов'язання як держави-члена Організації Об'єднаних Націй, наша держава розглядає участь у діяльності з підтримання міжнародного миру і безпеки як важливу складову своєї зовнішньої політики», – зазначив командир загону.

Також полковник Олександр Венгер звернув увагу присутніх, що за 10 місяців чергової ротації екіпажі українських вертольотів виконали понад 2 600 польотів із загальним нальотом понад 3 000 годин. Було перевезено понад 10 000 пасажирів та приблизно 505 тонн вантажу.

У свою чергу начальник штабу сил Місії Ракіб Уддін Ахмед подякував українцям за зразкове виконання завдань Місії, самовідданість і професіоналізм. Генерал наголосив, що український контингент є одним з кращих у Місії, тож медалі, якими нагороджується увесь особовий склад, є повністю заслуженими.

Після вручення представниками Місії нагород, командир загону полковник Венгер подарував гостям пам’ятні сувеніри та запросив на святковий обід.

 

 

версія для друку