українська російська англійська
Остап Семерак: У новій Концепції державної політики у сфері зміни клімату враховано норми Паризької угоди
08.12.2016 | 12:13
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Уряд підтримав і схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року, яка враховує вимоги Паризької угоди та сприятиме реалізації головних завдань міжнародної кліматичної політики в Україні.

Проект Концепції було розроблено Міністерством екології та природних ресурсів. Ним визначено підстави для розроблення законодавчих актів, стратегій та планів заходів для різних напрямків державної політики у сфері зміни клімату.

«Це - перший національний стратегічний документ у сфері боротьби зі зміною клімату. Він враховує основні положення Паризької угоди, де Україна є повноправною стороною. Ми  повинні розуміти, що на цьому етапі важлива політична підтримка кліматичних цілей, їх інтеграція до національних регіональних стратегічних документів для підвищення конкурентоспроможності України у світі», - прокоментував Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр зауважив, що для виконання умов Паризької угоди, яка передбачає, в першу чергу, боротьбу зі зміною клімату, знадобиться час та нові підходи.

«Паризька кліматична угода сформувала  структуру нової світової кліматичної політики. Україна повинна бути готова до виконання взятих на себе зобов’язань. Це шлях до нових можливостей та запровадження технологій для зниження викидів парникових газів,  адаптації до наслідків зміни клімату і відповідно поступового переходу до низьковуглецевого сценарію  розвитку країни», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада України прийняла Закон України № 0105 «Про ратифікацію Паризької угоди» щодо боротьби зі зміною клімату.

Ставши стороною цієї угоди, Україна сама визначатиме для себе зобов’язання щодо рівня викидів парникових газів з урахуванням її соціально-економічного розвитку та фінансових можливостей.

 

версія для друку