українська російська англійська
У Києві розпочалися курси для цивільних журналістів, які висвітлюють хід проведення Антитерористичної операції
08.12.2016 | 12:49
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 8 грудня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського стартували курси для представників цивільних ЗМІ, які висвітлюють хід Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

До проведення занять залучаються представники центральних та регіональних телевізійних каналів, друкованих видань, інформаційних агенцій та інтернет-видань України.

Організаторами заходу є управління комунікацій та преси Міністерства оборони України, Міністерство інформаційної політики, Рада національної безпеки і оборони України а також професорсько-викладацький склад Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

У відкритті заходу взяли участь начальник управління комунікацій та преси Міноборони полковник Оксана Гаврилюк, радник Міністра інформаційної політики Аліна Фролова та керівництво Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Програмою занять передбачено теоретичний курс з вивчення структури, функцій і завдань сектору безпеки і оборони України, нормативно-правової бази діяльності ЗС України, військової термінології, порядку взаємодії представників цивільних засобів масової інформації з офіцерами прес-структур АТО, а також практичні заняття з тактичної медицини, правил поводження з вибухонебезпечними предметами та правил поведінки представників ЗМІ у зоні конфлікту.

З метою поглиблення співпраці військових та цивільних журналістів, у рамках курсу також сплановано проведення круглого столу із запрошенням представників ЗМІ, медіа-експертів та прес-офіцерів.

Подібний захід для представників цивільних засобів масової інформації у Збройних Силах України проводиться вперше. Головною метою курсів є упорядкування процедури допуску представників цивільних ЗМІ на військові об’єкти в районі проведення Антитерористичної операції, удосконалення порядку виконання журналістами редакційних завдань в районах проведення АТО, збереження життя та здоров’я військовослужбовців, представників ЗМІ та мирного населення, попередження витоку інформації з обмеженим доступом.

З огляду на велику кількість журналістів, які виявили бажання взяти участь у заняттях, курси буде проведено декількома сесіями упродовж грудня 2016 року у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського (теоретичний курс), а також практичні заняття на базі 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України (смт Десна Чернігівської області).

Одним із завдань курсів є запровадження дворівневої акредитації для роботи представників цивільних засобів масової інформації в районах проведення Антитерористичної операції.

 

версія для друку