українська російська англійська
Ігор Долгов: Потрібно називати речі своїми іменами: на території України присутні регулярні підрозділи збройних сил Російської Федерації
08.12.2016 | 13:31
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 8 грудня, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов провів зустріч з керівництвом Центру захисту цивільних у конфлікті (CIVIC).

Заступник голови оборонного відомства поінформував виконавчого директора Центру Федеріко Борелло про поточну ситуацію на сході України та стан виконання Мінських домовленостей, після чого сторони обговорили висновки і рекомендації доповіді Центру «Боїмося цієї тиші».

«Поточна ситуація є актом агресії з боку Російської Федерації. Наслідки цієї агресії — окупація Криму та значної території на сході України, щоденне порушення Мінських домовленостей, у тому числі, щодо застосування зброї, яка мала бути відведена. На превеликий жаль, щодня ми отримуємо інформацію про втрати. Уряд надає підтримку 1,5 мільйонам громадян, які були вимушені залишити свої домівки через руйнацію та насильство на тимчасово окупованих територіях, – повідомив Ігор Долгов.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції підкреслив, що внаслідок агресії РФ на даний час Україна не має можливості контролювати близько 400 кілометрів державного кордону.

«Через цю ділянку кордону російсько-окупаційні війська постійно отримують забезпечення озброєнням, військовою технікою, грошима та матеріальними ресурсами. Потрібно називати речі своїми іменами: на території України присутні регулярні підрозділи збройних сил Російської Федерації. І ми чітко розуміємо, хто має нести за це відповідальність. Дуже важливо, щоб ці питання не залишилися поза вашою увагою», – наголосив Ігор Долгов.

Виконавчий директор Центру захисту цивільних у конфлікті Федеріко Борелло висловив підтримку Україні у зв’язку з ситуацією, що склалася, та запевнив, що його організація докладає всіх зусиль для проведення об’єктивної оцінки поточних подій в Україні та надання практичної допомоги з метою посилення захисту цивільного населення.

 

версія для друку