українська російська англійська
Володимир Гройсман: Сьогодні ми розпочинаємо новітню історію децентралізації
08.12.2016 | 13:52
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

З 2017 року розпочнеться новітня історія реформи децентралізації. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на початку зустрічі із головами об’єднаних територіальних громад Тернопільської області у с. Скорики.

«Сьогодні, вважаю, ми розпочинаємо новітню історію. В 2017 році ми зберігаємо децентралізацію, але підвищуємо відповідальність місцевих органів влади», - заявив Володимир Гройсман.

Уряд у 2017 році збільшує фінансування на об'єднані територіальні громади до 1,5 млрд грн порівняно з 1 млрд грн у цьому році. Також збільшені ресурси Державного фонду регіонального розвитку до 3,5 млрд грн та субвенцію на соціально-економічний розвиток до 4 млрд грн.

«Загальна цифра, яку держава буде інвестувати автоматично до ваших бюджетів, буде дорівнювати близько 9 млрд плюс», - підкреслив Прем’єр-міністр, звертаючись до голів об’єднаних територіальних громад.

Протягом 11 місяців 2016 року місцеві бюджети порівняно з минулим роком зросли на 44 млрд грн, зауважив Володимир Гройсман. «Ці ресурси мають бути інвестовані в якість життя людей, нашу незалежність», - наголосив він, закликаючи місцеву владу інвестувати зокрема в енергоефективність, забезпечення якісної освіти, послуги охорони здоров'я.

Прем’єр-міністр зазначив, що Тернопільська область показала «колосальний результат» щодо об'єднання територіальних громад. Так, вже створено 26 об'єднаних територіальних громад, що є найбільшим показником у країні, ще у 10 громадах очікуються вибори лідерів.

За 11 місяців 2016 року доходи місцевих бюджетів об'єднаних територіальних громад області з урахуванням трансфертів з державного бюджету зросли у 9 разів порівняно з 2015 р. Цей ресурс - більший, ніж будь-коли за усю історію державної незалежності.

Сьогодні система створена, тепер за цю реформу треба боротися, наголосив Володимир Гройсман, зауваживши, що деякі політичні сили в Україні виступають проти реформи з децентралізації.

Він нагадав, що система державного управління, що існувала протягом 23 років незалежності до початку реформи передбачала жорстку централізацію влади, збідніння і знищення територіальних громад.

«Питання місцевого самоврядування і децентралізації влади є надзвичайно важливим і ключовим, оскільки дає можливість надати необхідні засоби і інструменти для розвитку територіальних громад. Нам потрібно створити самодостатні громади, в яких достатньо фінансових інструментів для власного розвитку. Нам треба, щоб в цих громадах була нормальна робота, якісна освіта, охорона здоров'я, середовище», - заявив Володимир Гройсман.

Він наголосив, що лідери об'єднаних територіальних громад сьогодні «є тими агентами змін, які змінюють ситуацію у житті кожної громади, громадянина».

Глава Уряду привітав усіх з Днем місцевого самоврядування та побажав громадам успіхів і процвітання.

"Хочу запевнити всіх, що абсолютно відданий децентралізації, підвищенню ролі органів місцевого самоврядування в країні. Пишаюся тим, що маю відношення до авторства реформи децентралізації, і вважаю, що це одна з найбільш успішних реформ, яку ми проводимо у країні", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку