українська російська англійська
Верховна Рада прийняла в цілому проект закону про захист українського книжкового ринку від російської пропаганди
08.12.2016 | 14:24
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому урядовий законопроект  №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». «За» проголосувало 237 народних депутатів.

У своєму виступі у Парламенті Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко,  який є ініціатором законопроекту, наголосив на важливості прийняття цього документу в інтересах національної безпеки країни.

«Закон захищає наш український книжковий ринок  і ставить заслін усій путінській пропаганді, яка дотепер офіційно ввозиться в Україну.  Під дозвільну процедуру потраплятимуть лише ті книги, які мають походження  із країни-агресора. Зазначу, що обмеження не застосовуватимуться для  російськомовних  книг, виданих в Україні», - сказав Вячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр також повідомив, що в 10-денний термін  громадська експертна рада  надаватиме відповідні дозволи на ввезення книг безоплатно, за умови підтвердження  авторських  прав та наявності рецензій.

Нагадаємо, проект закону  №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» передбачає введення дозвільного  принципу для всієї книжкової продукції  походженням із країни-агресора. Під  заборону потраплятимуть книги, які містять антиукраїнський та антидержавний зміст, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, пропагують силові структури РФ.  Також документом передбачено,  що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення громадянами в ручній поклажі або супроводженому багажі без отримання дозволу буде обмежено 10 примірниками на людину, в той час коли зараз через кордон можна завезти  до 50 кг книг на особу. Проект закону  передбачає тримісячний термін для прийняття необхідних нормативно-правових актів для його реалізації.

 

 

 

версія для друку