українська російська англійська
Тарас Кутовий: У реформі держпідтримки ми робимо акцент на малих та середніх фермерів
08.12.2016 | 14:26
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий сподівається запустити систему кредитування для малих і середніх фермерів.

Про це розповів Тарас Кутовий під час виступу на міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні 2016: правила гри».

«Пріоритетний напрямок підтримки аграріїв – це гарантування кредитування саме для малих та середній фермерів. Адже, коли ми зробили статистику по відшкодуванню відсотків, ми побачили, що маленькі фермери реально кредитуються на рівні 10%. Все інше забирають великі, середні. Немає механізму застави, та механізму першого внеску. У фермера немає тих 30, 40%, який просить комерційний банк», - сказав Міністр.

Очільник Міністерства пояснив, що за його реформою, саме держава замість фермера буде гарантувати йому початковий внесок. «Фермер, маючи перший внесок від держави, буде купувати той актив, який він хоче купити. Потім цей актив буде йти в заставу комерційному банку. На моменті, коли це відбудеться, банк буде фактично звільняти під ту заставу з гарантійного фонду і фонд буде передавати ті самі гроші якомусь іншому фермеру», - розповів Тарас Кутовий.

Тарас Кутовий висловив велике сподівання, що механізм системи кредитування малих і середніх фермерів буде прийнятий в найближчий час.

 

версія для друку