українська російська англійська
Володимир Гройсман: Області з швидкими темпами децентралізації і добровільного об'єднання громад стануть лідерами економічного розвитку країни
08.12.2016 | 15:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Ті області, де процес децентралізації та добровільного об'єднання територіальних громад буде швидким, стануть лідерами економічного розвитку нашої країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на фруктосховищі ТОВ «Україна» у Тернопільській області.

"Процес децентралізації йде по усій Україні, десь більш швидкими темпами, десь – менш. Ті області, де процес децентралізації, добровільного об'єднання громад буде швидким, будуть лідерами економічного розвитку нашої країни. Там буде і економіка, і заробітна плата – це все буде зростати", - заявив Володимир Гройсман.

Він наголосив, що реформа з децентралізації має продовжуватися: "Це буде означати, що у людей на місцях будуть гроші, які вони зможуть інвестувати в якість свого життя".

Зокрема, сьогодні потрібне ухвалення Парламентом законів про об'єднання громад та щодо управління землями об'єднаних територіальних громад, зауважив він.

Говорячи про результативність децентралізації, він навів приклад Тернопільської області, що є лідером у країні у питанні об'єднання громад. Зокрема, в області створено 26 об'єднаних територіальних громад, у 10-х вибори відбудуться 11, 18 грудня. Місцеві бюджети цих громад зросли в 9 разів. В цілому бюджет області та Тернополя зросли більше ніж на 50%: Це сотні мільйонів гривень, які можуть витрачати мешканці територіальних громад на свої цілі: будівництво дитячих садків, шкіл, розбудову інфраструктури.

"Це все тільки початок, - наголосив Прем’єр-міністр. - Я би дуже хотів, щоби кожен мешканець України відчув безпосередньо на своєму житті усі переваги децентралізації".

У ході робочої поїздки до Тернопільської області Глава Уряду ознайомився із роботою фруктосховища ТОВ «Україна».

 

версія для друку