українська російська англійська
Комітетом ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалено доопрацьований законопроект про енергоефективність будівель
08.12.2016 | 18:43
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

8 грудня 2016 року Комітетом ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалено доопрацьований законопроект про енергоефективність будівель та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його у повторному першому читанні за основу.

«Законопроект розроблено на виконання 31-ої Директиви ЄС. Його мета - створити законодавчу основу для скорочення енергоспоживання в одному з найбільш енергоємних секторах – будівлях», - окреслив ідею законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Саме цим законопроектом створюються умови для підвищення рівня енергетичної ефективності будівель. Для цього планується запровадити в країні прогресивний інформаційно-аналітичний інструмент сертифікації енергетичної ефективності будівель. Таким чином, фіксуватиметься інформація про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній. Відповідно буде створено і бази даних сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель.

Голова Агентства також зауважив, що законопроект пройшов довгий шлях підготовки та узгодження з центральними органами виконавчої влади, народними депутатами, експертним середовищем, громадськими організаціями та асоціаціями. «Прийняття законопроекту також важливе з огляду на те, що це одне із зобов’язань України перед Енергетичним Співтовариством щодо підвищення енергоефективності у житловому секторі»,  - відзначив Голова.

 

версія для друку