українська російська англійська
Колишня влада і мафіозні групи, які сиділи на газовому ринку, свідомо вбивали українські державні газовидобувні компанії, - Павло Розенко
09.12.2016 | 12:05
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Колишня влада і мафіозні групи, які сиділи на газовому ринку, свідомо вбивали українські державні газовидобувні компанії так званою низькою ціною на газ. Про це в інтерв’ю газеті «Факти» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Насправді паливо українського видобутку має таку ж ринкову ціну, як будь-яке інша. Це ж ринок! Дійсно, якийсь час держава закуповувала український газ дешевше, ніж закордонний. Таким чином, наші газовидобувні компанії (ми говоримо про державні, тому що приватні продавали державі вітчизняне паливо якраз за ринковою ціною, створивши таким чином цілі сім'ї газових королів і королев) були поставлені в нерівні умови. Вони продавали газ дешевше, недоотримували кошти, тому не підвищували зарплати, не купували обладнання, не розробляли нові родовища ...», - сказав він.

У результаті, за словами Павла Розенка, видобуток українського газу за останні 20 років скоротився на 20 мільярдів кубометрів. «Це майже на 200 відсотків! Сьогодні видобуток українських держкомпаній становить 12-14 мільярдів кубометрів на рік. А було більше 30 мільярдів», - підкреслив він.

«Колишня влада і мафіозні групи, які сиділи на газовому ринку, свідомо вбивали українські державні газовидобувні компанії так званою низькою ціною на газ. Таким чином нас підсадили на російську газову трубу, за рахунок якої годувалася безліч посередників і виросло не одне покоління українських політиків», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

«І сьогодні, вимагаючи повернути низьку ціну, хтось просто дуже хоче знову повернути часи повної газової залежності від Росії і відновити корупційні схеми на газовому ринку України», - переконаний він.

«A ми говоримо про те, що будемо купувати газ в українських державних компаній теж за ринковою ціною. Щоб у них були гроші на розвиток, щоб з'явилася можливість збільшувати видобуток, купувати обладнання та підвищувати ефективність роботи. І я переконаний, що в Уряду вистачить політичної волі і надалі рухатися шляхом зміцнення енергетичної незалежності України для того, щоб унеможливити повернення до старих схем», - підсумував Павло Розенко.

 

версія для друку