українська російська англійська
Володимир Гройсман привітав громадян з нагоди Дня прав людини
10.12.2016 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

10 грудня 1948 року за пропозицією Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй було прийнято Загальну декларацію прав людини. Документ проголосив як основоположні права особистості: рівність всіх перед законом, право кожної людини на свободу, недоторканність, свободу політичних переконань, совісті та віросповідання. Цей базовий документ із прав людини взятий за основу у багатьох нормативно-правових актах країн, які дотримуються принципів демократії, громадянського суспільства та вільного ринку.

Тема дотримання прав людини для українців завжди була актуальною і вона наскрізною ниткою проходить через усі сторінки нашої історії. Під гаслами особистих свобод, рівності перед законом, особистої недоторканності, свободи слова і совісті пройшли три епохальні події нашої новітньої доби: Студентська Революція на граніті, Помаранчева революція та Революція Гідності. Українські громадяни на весь світ чітко заявили, що воліють жити в європейській демократичній і правовій державі, будувати успішне громадянське суспільство, рішуче порвавши із спадщиною радянського тоталітаризму та її подальшими політичними рецидивами.

Саме тому цей день для нас усіх є імперативним нагадуванням, що кожен посадовець, кожен чиновник, кожен народний депутат і політик зобов’язані виконувати волю українського народу, працювати на благо інтересів людей, усього суспільства і держави.

Нашим спільним обов’язком також є боротьба за права українців, яких незаконно ув’язнили та за фальшивими звинуваченнями тримають у російських тюрмах. Особливо непокоїть цькування, залякування і порушення прав і свобод наших громадян кримськотатарської національності в окупованому Криму. У ХХІ столітті такі інциденти є неприйнятними і злочинними.

Після Революції Гідності Україна переживає докорінні зміни. Передусім – це впевненість наших громадян у відстоюванні своїх законних інтересів. Принципи Декларації прав людини кожного року все більше поширюються на різних рівнях суспільного життя: від процесів на регіональному рівні до загальнонаціонального. І спільним завданням органів державної влади та громадського сектору є ефективне впровадження базових принципів Декларації прав людини в щоденне життя нашого суспільства – на рівні освіти, медіа-культури, соціальних і трудових відносин.

 

З повагою

Премʼєр-міністр України                                                       Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку