українська російська англійська
Уряд зекономив 3 млн доларів, закуповуючи ліки через міжнародні організації, - Володимир Гройсман
09.12.2016 | 15:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд продовжить закуповувати ліки через міжнародні організації, що вже забезпечило економію у 3 млн доларів бюджетних коштів. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України у п'ятницю.

Коментуючи здійснені на сьогоднішній день поставки, Прем’єр-міністр озвучив дані щодо забезпечення категоріями ліків, зокрема: тести на туберкульоз (ПРООН) - 100%, дитяча онкологія (Grown Adents) - 95%, доросла онкологія (Grown Adents) - 99%, тести на ВІЛ (ПРООН)  - 100%, орфанні захворювання(ПРООН)  - 100%, ВІЛ (ЮНІСЕФ) - майже 100%, вакцини ( ЮНІСЕФ, ПРООН) - 94%.

"Вакцини, які ми закуповували через ЮНІСЕФ, 94% вже є забезпечення, але ми на цих закупівлях зекономили 3 млн доларів. Уявіть собі, які корупційні складові були при закупівлях ліків", - підкреслив Володимир Гройсман.

"Ми будемо продовжувати на наступний рік закупівлі через міжнародні організації. Це публічні закупівлі, конкурентні, і кожна гривня, яка буде направлена туди, буде ефективно використана. Не через якісь схеми, посередників, а напряму - через міжнародні організації, які мають і досвід, і авторитет, і абсолютно відкриті", - наголосив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, що у 2016 році Уряд завершив усі процедури щодо закупівлі ліками та забезпечив потреби.

На 2017 рік Кабінет Міністрів передбачив 5,9 млрд грн на централізовану закупівлю медикаментів, що будуть направлені на забезпечення і лікування стаціонарних хворих.

 

 

версія для друку