українська російська англійська
Заступник Міністра культури Тамара Мазур поінформувала про пріоритетні антикорупційні кроки відомства
12.12.2016 | 19:19
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Заступник Міністра культури України Тамара Мазур виступила з доповіддю за результатами виконання завдань, визначених Мінкультури розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 року № 803 «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади».

Тамара Мазур інформувала про впроваджену в Міністерстві культури програму механізмів запобігання корупції та зменшення впливу корупціогенних ризиків на діяльність відомства.

«Мінкультури поставило в пріоритети боротьби з корупцією проведення функціонального аудиту самого Міністерства культури для того, щоб змінити нашу внутрішню систему та розподіл наших функцій, а саме будування нашої внутрішньої структури за функціональним, а не галузевим принципом. Після тривалих переговорів з європейськими партнерами  була досягнута домовленість про проведення функціонального аудиту  діяльності Міністерства культури, за яким, приблизно в лютому, ми матимемо результат, за наслідками якого оновимо нашу внутрішню структуру і будемо мати зовсім нове Міністерство культури», - розповіла  заступник Міністра культури.

Серед інших пріоритетів антикорупційних заходів Міністерства культури  Тамара Мазур  відзначила визначення та розробку загальних і специфічних критеріїв, які застосовуватимуться  до членів  наглядових рад закладів, що належать до сфери управління Мінкультури.

«Багато хто  закидає нам, що наші наглядові ради застарілі і не виконують своїх функцій. Дійсно, ми вирішили переглянути існуючий підхід до їх формування та розробити певні критерії до відбору членів наглядової ради. Так само ми хочемо визначити чіткіше повноваження цих наглядових рад. Наразі у нас є розроблений проект напрямків обговорень та аналізу концепції цих критеріїв із залученням громадськості», - сказала Тамара Мазур.

Окремо Тамара Мазур зупинилася на завданні, визначеному у розпорядженні Уряду  щодо усунення корупційних ризиків у сфері охорони культурної спадщини або під час видачі органами охорони культурної спадщини дозвільних документів у сферах містобудування та землеустрою.

Вона зауважила, що сьогодні дуже часто звучать звинувачення в бік  Мінкультури щодо  надання відомством дозволів  на здійснення  будівельних робіт, в тому числі в історичних зонах, і ця процедура носить непрозорий характер.

«Міністерство культури  не надає дозвільних документів на будівництво, Мінкультури лише погоджує документацію у сфері охорони культурної спадщини. Ми розуміємо, що ця сфера довгий час була корупційною і на сьогоднішній день це питання потребує термінового вирішення. Але в цьому випадку боротися з корупцією треба з двох сторін. З боку тих, хто бере гроші і з боку тих, хто їх дає. Що стосується погоджень документації – Мінкультури окреслило для себе низку основних кроків, які ми плануємо для того, щоб нас не звинувачували в корупційній діяльності», -  повідомила заступник Міністра культури.

Для вирішення цих завдань Мінкультури пропонує здійснити  наступні дії -  це оприлюднення  та безперервне  підтримання в актуальному стані відомостей  про нерухомі об’єкти культурної спадщини, їх охоронні зони та правові режими. Маються на увазі опорні історико-архітектурні плани, перелік пам’яток місцевого значення, національного значення, облікова документація  на ці пам’ятки.

«Міністерство культури готове провести велику роботу і оцифрувати цю інформацію з метою її  оприлюднення на  сайті Мінкультури, для того, аби кожен мав до неї доступ і розумів, які обмеження існують на тій чи іншій території, або тій чи іншій будівлі. Але це програма мінімум, як максимум ми передбачаємо створити повноцінний електронний ресурс, з можливістю  в електронній формі отримувати інформацію про кожен об’єкт і про кожну територію», - розповіла Тамара Мазур.

«Друге, що ми пропонуємо зробити – це відображати інформацію на наших інтернет-ресурсах всіх звернень, що надходять до нас для погодження і відповіді на ці звернення. Це так само складна робота з огляду на ті технічні можливості, які ми зараз маємо.

Ми спробуємо виставити в електронному вигляді всі ті звернення, які надходять до нас на погодження і всі ті погодження (або відмови) які ми будемо надавати».

«І нарешті, ми плануємо відмовитися від історико-містобудівних обґрунтувань Це той документ, який надає право відходити від тих режимів, які затверджені опорними історико-архітектурними планами. Якщо звернутися до прикладу міста Києва – це той документ, який дозволяє будувати висотні будівлі всупереч обмежень в Генеральному плані міста Києва»,- розповіла Тамара Мазур.

За її словами, Мінкультури планує відмовитися від цих документів тільки щодо тих історично населених міст, де розроблені опорні історико-архітектурні плани і визначені межі та режими використання територій. Тимчасово, до розроблення подібних документів, де немає історико-архітектурних планів, буде здійснюватись погодження ІМО, але з  чітким і прозорим порядком його погодження.

 «Це ті кроки, які ми плануємо зробити, і частину з них, я сподіваюся, ми зможемо зробити до кінця цього року, частину зробимо на початку року», - підсумувала свій виступ Тамара Мазур.

 

 

 

версія для друку