українська російська англійська
Голова Уряду перевірив ціни на ліки в аптеці в Чернівцях
13.12.2016 | 14:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У рамках робочої поїздки до Чернівецької області Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зайшов до місцевої аптеки у м. Чернівці та перевірив ціни на лікарські засоби.

Глава Уряду поспілкувався зі співробітниками аптеки.

Він зокрема розповів про останні прийняті Урядом рішення, що стимулюватимуть зниження цін на ліки в Україні та дерегуляцію фармацевтичного ринку. Так, в Україні було спрощено реєстрацію ліків, що виробляються та споживаються у ЄС, США, Канаді, Японії, Австралії та Швейцарії.

Також Кабінет Міністрів запровадив систему референтного ціноутворення, що розпочне роботу з 1 квітня, та механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року.

Уряд продовжуватиме публічні закупівлі ліків через міжнародні організації, що вже забезпечило економію до 3 млн доларів з бюджету. На ці потреби у проекті бюджету на 2017 рік передбачено 5,9 млрд грн.

Голова Уряду зауважив, ціни на ліки в Україні часом є завищеними порівняно з сусідніми країнами.

Прем'єр-міністр розраховує, що фармацевтичні компанії з розумінням поставляться до прийнятих рішень та відповідно до них забезпечать зниження цін на лікарські засоби в Україні з 1 січня. Уряд буде жорстко реагувати на створення штучного дефіциту ліків у країні, зазначив Володимир Гройсман.

 

версія для друку