українська російська англійська
Відновила роботу Українсько-латвійська міжурядова комісія з економічної, промислової та науково-технічної співпраці
13.12.2016 | 17:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем’єр-міністр Латвії – Міністр економіки Арвілс Ашераденс підписали протокол за підсумками роботи шостої Українсько-латвійської міжурядової комісії з економічної, промислової та науково-технічної співпраці.

«Нам вдалося відновити роботу комісії, яка не засідала з 2012 року. Це засідання ми розглядаємо як гарну можливість для перезавантаження українсько-латвійських відносин на урядовому рівні», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу після підписання документа.

Вона повідомила, що за два дні роботи міжурядової комісії сторони обговорили питання співробітництва в експортно-імпортній сфері, інвестиційній галузі, сферах АПК, транспорту, туризму, освіти і науки, технічного регулювання, охорони довкілля, місцевого розвитку та міжрегіонального співробітництва.

«Обсяг торгівлі, який зараз є між Україною та Латвією, як мінімум, недостатній, зважаючи на ті можливості, які є в економік обох держав, і зважаючи на наші традиційні зв`язки. Тому я думаю, що нам вдасться найближчим часом посилити співробітництво в усіх галузях», – сказала Віце-прем`єр.

Також учасники комісії домовилися інтенсифікувати співпрацю між нещодавно створеним Офісом національної інвестиційної ради та Офісом із просування експорту України з Латвійською агенцією розвитку та експорту. «Ми переконані, що цей досвід буде корисний для нас. Ми також детальніше зупинилися на питанні вдосконалення нашого співробітництва в рамках використання можливостей транспортного коридору між Балтійським, Чорним та Каспійським морями», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім цього, учасники брифінгу  поінформували, що наші держави будуть представлені на туристичних заходах, які відбуватимуться наступного року в Україні та Латвії.

Своєю чергою Віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Латвії Арвілс Ашераденс зазначив, що вбачає великий потенціал у співпраці з Україною. «Ми хочемо використати цю Міжурядову двосторонню комісію як відправний пункт для  перезавантаження наших торговельних відносин. Сьогодні ми використовуємо цю можливість  для обговорення дуже важливих тем, починаючи з геополітичних, у яких Латвія займає дуже тверду позицію щодо ситуації в Україні. І також, звичайно, Латвія  обговорює український аспект кооперації з ЄС і підтримує Україну в таких питаннях, як «безвіз» чи ратифікація Угоди про асоціацію», – сказав Арвілс Ашераденс.

 

версія для друку