українська російська англійська
У Мінкультури обговорили організаційні питання діяльності Молодіжного симфонічного оркестру України
13.12.2016 | 19:04
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з організаторами та німецькими партнерами зі створення Молодіжного симфонічного оркестру України, ініційовану організацією «LvivMozArt». Учасниками зустрічі стали куратори Федеративного молодіжного оркестру Німеччини - Шонке Ленц, Томас Шайдер, менеджери проекту Молодіжний симфонічний оркестр України - Оксана Сидор, Ірина Вакуліна та народний депутат України Ірина Подоляк.

Під час зустрічі обговорювалося питання підтримки молодих українських музикантів нещодавно створеного Молодіжного симфонічного оркестру України та запланованого концертного туру на серпень 2017 року спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини у містах Львові, Києві, Харкові та Одесі.

«За будь-яких обставин ми повинні брати до уваги іміджеві мистецькі проекти і надавати їм дієву підтримку. Проекти подібного змісту вкрай потрібні Україні, адже є виключно змістовними і цікавими», - сказав під час зустрічі Євген Нищук.

Представник організаторів Бетховенського фестивалю Томас Шайдер розповів про особливості заходу, який заплановано провести у вересні 2017 року (м. Бонн, Німеччина) за участі молодих музикантів з України та Німеччини, а також додав, що цей проект є важливим з точки зору культурного обміну між країнами.

«Молодіжний оркестр є символом погляду в майбутнє, це дуже сильний проект, який також є потужним інструментом у культурній співпраці між країнами. Дуже важливо, щоб він не став одностороннім і допоміг країнам дізнатися більше про музичну культуру одна одної», - сказав Зенке Лентц – керівник Федеративного молодіжного оркестру Німеччини (м. Бонн, м. Берлін, Німеччина).

Він також зазначив, що вбачає деяку символічність в тому, що створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувалося в рамках співпраці між музичним фестивалем «LvivMozArt» у Львові та фестивалем «Beethovenfest Bonn» у місті Бонн (Німеччина).

Також під час зустрічі обговорили питання подальшого розвитку культурної співпраці між двома країнами, створення та проведення спільних  міжнародних проектів.

Нагадаємо, що 11 – 12 грудня у Львові проходив відбір тридцяти найталановитіших музикантів, які стануть першими учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України.

Створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбувалося у рамках фестивалю LvivMozArt, за сприяння Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю (м. Бонн, Німеччина), медіа-партнером проекту є Deutsche Welle.

 

версія для друку