українська російська англійська
Відбулось третє засідання Координаційного комітету проекту Українсько-данський енергетичний центр
13.12.2016 | 20:03
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

12 грудня 2016 року у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось третє засідання Координаційного комітету проекту Українсько-данський енергетичний центр.

У ході засідання були розглянуті питання стану реалізації проекту Українсько-данський енергетичний центр, що реалізується в рамках виконання Угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія.

Підсумовуючи результати огляду діяльності проекту з моменту другого засідання Координаційного комітету Проекту, що відбулося у лютому 2016 року, посол Королівства Данія в Україні Крістіан Донс Крістенсен відзначив значний прогрес у виконанні робочого плану та завдань проекту. У ході зустрічі було презентовано Звіт середньострокового огляду реалізації проекту, який був проведений Міністерством закордонних справ Королівства Данія у вересні – жовтні 2016 року. Підкреслено, що проект активно реалізується, тому запланованих результатів роботи може бути досягнуто до кінця 2017 року відповідно до робочого плану.

Головний радник проекту Андерс Крістенсен повідомив про розширення діяльності Українсько-данського енергетичного центру, зокрема в рамках компоненту 3 «Система проведення моніторингу у сфері енергоефективності на галузевому рівні» та компоненту 6 «Аналіз варіантів ширшого використання джерел відновлювальної енергії в секторі опалення». Данські експерти нададуть підтримку Держенергоефективності для розрахунку показників моніторингу енергоефективності не тільки в промисловості, а і в житловому секторі, транспорті, сільському господарстві та сфері послуг. Очікується, що така робота зробить вагомий внесок у зміцнення сприятливого середовища для підтримки реальних проектів у сфері енергоефективності, з погляду поліпшення інструментів стратегічного планування у сфері енергетики на муніципальному рівні.

Голова проекту з української сторони, директор Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля Ольга Буславець відмітила важливість для України залучення найкращого європейського досвіду для зміцнення енергетичної безпеки країни. Тому, враховуючи великий досвід Данії як країни з високорозвиненою галуззю вітроенергетики, Міненерговугілля запропонувало в рамках розширення компоненту 4 проекту залучити експертів сектору відновлюваних джерел енергії Данії, Данського Технологічного Університету, Енергетичного агентства Данії до створення якісного погодинного прогнозування виробітку електроенергії з вітру в Україні. Як результат, це покращить планування обсягів відпуску електричної енергії з вітру до енергетичної системи України з необхідною точністю. На даний момент точність прогнозування погодинного виробництва електроенергії з вітру в Україні складає приблизно 70%.

Посол Королівства Данія в Україні Крістіан Донс Крістенсен підтримав пропозиції української сторони та повідомив, що на виконання додаткових завдань, які сприятимуть підвищенню енергоефективності та використанню відновлювальних джерел енергії в Україні, данська сторона готова виділити резервні кошти у сумі 4 мільйони данських крон та спрямувати на діяльність проекту Українсько-Данського енергетичного центру.

Сторони подякували одна одній та домовились провести наступне засідання Координаційного комітету Проекту у першому півріччі 2017 року.

Довідково

Проект зареєстровано в Україні 9 липня 2015 року як проект міжнародної технічної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги», головним бенефіціаром є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Співголовою Координаційного Комітету Проекту з боку Данії є посол Королівства Данія в Україні Крістіан Донс Крістенсен, до складу Координаційного комітету Проекту входять представники всіх залучених до виконання проекту ЦОВВ - Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Держенергоефективності, Держстату, а також з боку Данії – голова Департаменту міжнародного співробітництва Енергетичного агентства Данії Антон Бек та інші посадовці та експерти, залучені до міжурядової співпраці.

 

версія для друку