українська російська англійська
Володимир Гройсман вшанував ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14.12.2016 | 09:21
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Дорогі друзі!

Сьогодні, в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вся Україна схиляє голову перед героїчними людьми – ліквідаторами найбільшої техногенної катастрофи ХХ сторіччя – Чорнобильської трагедії. Комплекс захисних споруд над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС був прийнятий в експлуатацію 14 грудня 1986 року і відтоді в цей день вшановують наших рятівників.

З дня аварії 26 квітня до встановлення першого захисного саркофага у грудні – був особливо важким періодом безпрецедентного героїзму і мужності, коли близько 650 тис. українців і представників інших національностей боролися з наслідками лиха. Завдяки ліквідаторам аварії врятовано сотні тисяч життів, а самі вони стали взірцем справжньої хоробрості для всього світу. Якби не ліквідатори, наслідки катастрофи були б ще більш жахливими та руйнівними, а зона відчуження була б набагато більшою. Багато з ліквідаторів віддали своє  життя і здоров’я.

Україна і Східна Європа і сьогодні переживають наслідки вибуху. У зв’язку з поступовою руйнацією старого саркофага зберігався особливо високий рівень небезпеки викидів радіоактивних відходів.

У 2004 році Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС. Розроблення проекту нового саркофага здійснювали консорціум компаній Bechtel та Battelle (США), EDF (Франція) та такі вітчизняні підприємства, як Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, Київський інститут «Енергопроект», Міжгалузевий науково-технічний центр «Укриття».

Роботи, які було розпочато в квітні 2012 року, вже завершуються. Захисну арку над старим саркофагом розміщено 29 листопада 2016 року. Ми сподіваємося, що новий саркофаг «Укриття» дасть можливість громадянам України та сусідніх країн почуватися в безпеці. Переконаний, що ці будівельні роботи є гідним продовженням великої роботи ліквідаторів, виконаної тридцять років тому в умовах безпрецедентної загрози їх життю і здоров’ю.

Від імені Уряду висловлюю вдячність усім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Їх подвиг назавжди залишиться у людській пам’яті!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                              Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку