українська російська англійська
Степан Полторак зустрівся із військовослужбовцями – учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14.12.2016 | 13:33
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 грудня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся із військовослужбовцями – учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме у цей день, 14 грудня 1986 року, у неймовірно стислі терміни було завершено будівництво першого саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650 тисяч людей, із яких більше половини були громадянами України.

«Ви – справжні герої, люди з великої літери, які ціною власного життя та здоров’я виконували важке завдання та боролися із невидимим ворогом. Мені приємно, що зараз ви знаходитеся у строю та працюєте разом із нами. Я завжди знаходитиму час, аби вирішувати ваші проблемні питання, і я готовий завжди допомагати вам», - зазначив, звертаючись до військовослужбовців – ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Міністр оборони відзначив, що у перші дні катастрофи залишки вибуху довелось збирати Бондаренку Дмитру Костянтиновичу, який нині очолює громадську організацію ветеранів Чорнобиля Міністерства оборони України та продовжує працювати у одному із підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України.

«Я пишаюся тим, що серед нас у апараті Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України зараз працює 48 ліквідаторів, які у перші дні катастрофи стали перед смертельною небезпекою порятунку людства. Сьогодні я вітаю вас із цим пам’ятним днем. Особливо знаковим відзначення цього дня є саме тому, що у 2016 році Україною разом із усією світовою спільнотою завершено будівництво і встановлення нового саркофагу на ЧАЕС», - наголосив керівник вітчизняного оборонного відомства.

За особистий внесок у справу розвитку Збройних Сил України, проявлені мужність та відвагу під час ліквідації наслідків аварії, зразкове виконання військового обов’язку, відомчими  нагородами, відзнаками та грошовими преміями нагороджені п’ятдесят військовослужбовців – учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

версія для друку