українська російська англійська
На Миколаївщині у чотирьох із семи заявлених підприємств, які працюють з небезпечними відходами, анульовано ліцензії
14.12.2016 | 16:24
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНІХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Комісія Мінприроди продовжує перевірки підприємств, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами та отримали відповідні ліцензії на ведення такої діяльності. Протягом трьох місяців було перевірено близько 50 суб’єктів господарювання – у майже 80% випадків Мінприроди було змушене анулювати видані раніше ліцензії, ще 20% отримали приписи про усунення виявлених порушень. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Загалом за три місяці Мінприроди перевірило 50 із 294 зареєстрованих суб’єктів господарювання. Це – шоста частина. У 40 таких підприємств ліцензії анульовано. Це навіть не 50%, а всі 80%», - зазначив Міністр.

Він зауважив, що перелік порушень, які фіксує Комісія Мінприроди, вказує на неготовність та супротив суб’єктів господарювання працювати за ухваленими цього року Ліцензійними умовами.

«Ми від початку розуміли, що буде багато тих, хто не погодиться з нашими висновками. Хоч ці люди ще у момент ухвалення Ліцензійних умов усвідомлювали, що їх «вид діяльності» навряд чи можна взагалі назвати якимось бізнесом», - прокоментував Остап Семерак.

Як приклад він навів останні перевірки Комісії Мінприроди у Миколаївській області.

«З 5 по 9 грудня проводились планові перевірки дотримання Ліцензійних умов у сфері поводження з небезпечними відходами на Миколаївщині. За результатами перевірок 7 підприємств у 4 ліцензії анульовано і 3 ліцензіатам надані приписи про усунення виявлених порушень», - розповів Міністр.

За словами Остапа Семерака, результати перевірок вже на цьому етапі підтверджують правильність рішення Уряду про наведення порядку у цій сфері.

«Ми отримуємо неймовірний супротив із боку нечистого на руку бізнесу і тиск на співробітників Мінприроди, які дотичні до перевірок ліцензіатів. Попри це, запевняю, що перевірки не припиняться. До кінця липня 2017 року ми перевіримо абсолютно всіх суб’єктів господарювання у цій сфері. Мусять також бути виконані всі наші розпорядження про усунення порушень. Підприємницька діяльність має бути прозора і базуватися на дотриманні законодавства», - резюмував Міністр.

Зазначимо, що згідно з Ліцензійними умовами, ухваленими Кабінетом Міністрів України 13 липня 2016 року, підприємства, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами, мали протягом 2-х місяців привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

 

версія для друку