українська російська англійська
Держенергоефективності спільно з Комітетом ВРУ з питань ПЕК та експертами обговорили доопрацьований законопроект № 4334
14.12.2016 | 17:24
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

14 грудня 2016 року у Комітеті ВРУ з питань ПЕК Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у засіданні робочої групи з доопрацювання законопроекту №4334 щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел.

Безпосередню участь в обговоренні правок до законопроекту взяли: Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України (БАУ), Володимир Майстришин, член БАУ, Діана Корсакайте, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», експерти, представники бізнесу.

«Підготовка законопроекту до другого читання – найвідповідальніший момент. Нам потрібно узгодити абсолютно всі правки до законопроекту. Сподіваюсь, що найближчим часом законопроект буде подано комітетом до Верховної Ради України, і вже в наступному році він запрацює», - повідомив Голова Агентства Сергій Савчук на початку засідання.

Мета законопроекту – стимулювати залучення інвестицій у виробництво тепла з альтернативних джерел енергії та надання інвесторам гарантії повернення вкладених коштів, через гарантію тарифу.

«Основна суть законопроекту полягає в тому, щоб надати усім теплогенеруючим компаніям, які використовують альтернативні джерела енергії, визначений на законодавчому рівні тариф на тепло у розмірі 90% від «газового» тарифу. Це і стане тією гарантією для інвестора, на яку він чекає. Адже заздалегідь зможе зрозуміти перспективи розвитку свого бізнесу», - нагадав С. Савчук та подякував усім тим 242 народним депутатам, які проголосували за цей законопроект у першому  читанні.

Сергій Савчук відзначив, що прийняття законопроекту стане поштовхом для  заміщення споживання понад 3 млрд м3 газу в рік та збільшення обсягу виробництва тепла з відновлюваних джерел у централізованому теплопостачанні. Так, наприклад, європейські країни досягли чималих успіхів у цьому напрямку. У Литві частка тепла «не з газу» складає 61%, у Швеції – 65%, тоді як в Україні – лише 3% при тому, що в країні є значний ресурсний потенціал. Використовуючи лише відходи сільськогосподарських культур для виробництва тепла «не з газу», потенціал заміщення газу складає 9,3 млрд м3 газу. Водночас, енергетичними культурами потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 газу.

Законопроект критично важливий і з точки зору розвитку економіки держави та благополуччя українців. Так, наприклад, кінцевий споживач відчує економічний ефект у зниженні тарифів, адже тепло «не з газу» буде на 10% дешевшим. Також позитивними наслідками буде розвиток ринків виробництва та споживання місцевих видів палива, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

У ході засідання учасники обговорили запропоновані правки до законопроекту та досягли домовленостей, що доопрацьований законопроект найближчим часом може бути схвалений на засіданні Комітету з питань ПЕК для його внесення на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

 

версія для друку