українська російська англійська
Уряд ініціює внесення змін до Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"
14.12.2016 | 18:59
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів ініціює внесення змін до Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Відповідний законопроект було сьогодні схвалено на засіданні Уряду.

У Мінсоцполітики підкреслюють: державна допомога підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування є складовою системи соціального захисту осіб з інвалідністю, бо це надає змогу підприємствам перш за все забезпечувати соціальну функцію по відношенню до працюючих осіб з інвалідністю, а вже потім – отримувати прибуток.

За інформацією Міністерства, на сьогодні чітко налагоджений механізм надання державної допомоги у вигляді пільг з оподаткування 317 підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю, на яких працює 11743 особи, з них 7343 - з інвалідністю.

В залежності від доходу підприємства, організації громадського об’єднання осіб з інвалідністю за минулий рік дозвіл на право користування пільгами з оподаткування приймається: Мінсоцполітики (по тим підприємствам, у яких за попередній податковий рік дохід був більший 8400 мінімальних заробітних плат, тобто більший за 11,5 млн гривень) та обласними, Київською міською державними адміністраціями.

Міністерство соціальної політики ініціювало передачу цих повноважень - щодо прийняття (скасування) рішень про надання державної підтримки підприємствам та організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування – виключно на місця, а саме обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціальної політики, розробивши законопроект, який сьогодні й було підтримано Урядом.

Крім того, цим актом пропонується привести Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у відповідність із Законом «Про громадські об’єднання», а також здійснити заміну термінів «інвалід» та «дитина-інвалід» відповідно до Закону України «Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї».

 

версія для друку