українська російська англійська
У Мінську відбулася зустріч Головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь
15.12.2016 | 09:43
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Учора, 14 грудня, у Мінську відбулася зустріч Головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь Віктора Назаренка та Леоніда Мальцева.

Під час зустрічі сторони обговорили обстановку на українсько-білоруському державному кордоні, стан його охорони та рівень взаємодії прикордонно-представницьких апаратів.

Оцінюючи результати охорони державного кордону Головні прикордонні уповноважені двох країн відзначили, що спільними зусиллями забезпечено належний рівень прикордонної безпеки та цілісність державного кордону.

Віктор Назаренко та Леонід Мальцев констатували, що в умовах незавершеної демаркації українсько-білоруського державного кордону в цілому вдалося узгодити рубежі охорони кордону і забезпечити скоординованість дій прикордонних підрозділів України та Білорусі з охорони кордону, при цьому не допущено виникнення жодного інциденту та інших провокаційних дій на державному кордоні.

Білоруська Сторона відмітила професійні дій українських прикордонників щодо забезпечення режиму державного кордону під час проведення демаркаційних робіт відповідно до Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон.

Під час зустрічі були проаналізовані результати сезонного пропуску через державний кордон жителів прикордонних районів для збору дикоросів на території Республіки Білорусь в 2016 році і розглянуті питання організації пропуску в 2017 році.

Також Головні прикордонні уповноважені обговорили стан і перспективи спільної роботи по залученню міжнародної технічної допомоги та визнали ефективною реалізацію в Україні та Білорусі спільного проекту міжнародної технічної допомоги «СУРКАП-2». Крім того, вони дійшли згоди щодо продовження спільної роботи по залученню міжнародної технічної допомоги на облаштування українсько-білоруського кордону в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство» та Програми ЄС з транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» на 2014-2021 роки.

За результатами зустрічі Головний прикордонний уповноважений України Віктор Назаренко висловив впевненість, що результати спільної роботи, а також досягнуті домовленості дозволять забезпечити якісно новий рівень взаємодії на основі взаємних інтересів двох держав, а також підтвердив відкритість української Сторони до діалогу щодо вдосконалення взаємодії, а також пошуку нових форм співпраці.

 

версія для друку