українська російська англійська
Геннадій Зубко представив три пакети Фонду енергоефективності
15.12.2016 | 11:15
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

За  результатом аналізу будівель в Україні сформовано три пакети енергоефективних заходів: «Легкий», «Комплексний», «Приватний». Саме за ними банки видаватимуть домовласникам чи ОСББ кредити на впровадження проектів енергоефективності, а Фонд енергоефективності компенсувати частину коштів по кредитах. Про це йдеться у блозі Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка «Фонд ЕЕ компенсує домовласникам до 50% вартості термомодернізації будинку» видання «Лівий берег». За його словами, пакети відрізняються оціночною вартістю робіт, терміном виконання та рівнем зменшення в результаті модернізації комунальних платежів. «Домовласник самостійно обиратиме  пакет, аби зекономити від 20% до 60% коштів на сплаті за опалення та гаряче водопостачання і отримати від Фонду енергоефективності допомогу у сумі від 20 до 50% загальної вартості проекту.

Геннадій Зубко зазначив, що оціночна вартість заходів згідно з пакетом “Легкий” складає від 60 до 150 грн за кв. м квартири. Термін проведення робіт -  до двох місяців, а їх окупність — 1,5-2 роки.  «Якщо реалізувати цей пакет, можна отримати зменшення платежів за опалення та гарячу воду до 20%.  Фонд енергоефективності поверне за банківським кредитом домовласників 20-30% від загальної вартості проекту», - зазначив він.

За словами Геннадія Зубка, оціночна вартість пакету “Легкий” сягає від 800 до 1,5 тис. грн за кв.м квартири. «Термін проведення робіт  - до п'яти місяців, а їх окупність — 5-7 років. В результаті його реалізації кожна родина зможе зменшити суми у платіжках за опалення та гарячу воду до 60%.  А Фонд ЕЕ надасть домовласникам грант у 40-50%  загальної вартості проекту», - зазначив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що третій пакет – “Приватний” передбачає комплексну термореновацію приватних будівель. «Строк проведення робіт від трьох до п'яти місяців. Окупність — 5-7 років. Після ретельного впровадження заходів за цим пакетом, зменшення платежів за газ може сягнути 60%. Грант від Фонду енергоефективності може становити 40-50% від загальної вартості проекту», - зауважив Геннадій Зубко.

На його думку, аби отримати допомогу від Фонду енергоефективності домовласнику або представнику ОСББ достатньо буде обрати один із пакетів енергоефективності, надати до Фонду енергоефективності сертифікат про енергоаудит та зібрати документи для отримання кредиту.

 Однак Зубко наголошує на тому, що народні депутати мають ухвалити до кінця 2016-го пакет законів з енергоефективності, аби Фонд енергоефективності запрацював  вже у квітні 2017-го

«Це означає, що вже у наступний опалювальний сезон приватні домогосподарства і багатоквартирні будинки можуть увійти модернізованими. Держава зекономить на закупівлі імпортного газу і субсидіях. А родини, які скористаються програмами Фонду енергоефективності зекономлять гроші на енергомодернізації та щомісяця платитимуть до 60% менше коштів за опалення та гарячу воду», - зазначив Геннадій Зубко.

 

версія для друку