українська російська англійська
Євросоюз визнав прогрес реформ децентралізації та енергоефективності, - Геннадій Зубко
15.12.2016 | 16:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Євросоюз визнав прогрес реформ децентралізації та енергоефективності в Україні. Про це сьогодні на Форумі об’єднаних громад повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, посилаючись на Звіт Верховного представника Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки щодо реалізації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. 

За його словами, у звіті йдеться про те, що на рівні інституцій та держав-членів ЄС визнають відчутний прогрес у реалізації Україною внутрішніх реформ. Впродовж 2015-2016 рр. Україні вдалося досягти прогресу в імплементації реформ у низці галузей економіки, зокрема у реформах децентралізації та енергоефективності.

«У звіті прописано, що у рамках децентралізації, зокрема змін бюджетного і податкового законодавства, органам самоврядування передано додаткові бюджетні повноваження, що призвело до стабільного зростання доходів місцевих бюджетів. Також відзначено, що була здійснена робота щодо підвищення регіональної конкурентоспроможності та забезпечення соціально-економічного зростання регіонів», - повідомив Геннадій Зубко.

Він також наголосив, що європейські партнери підтримують реформу енергоефективності. «У документі йдеться про те, що суспільство в Україні очікує прийняття Парламентом низки законів з енергоефективності, зокрема «Про Фонд енергоефективності». Правила Фонду розроблено за участю Європейської комісії, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Уряду Німеччини, які планують підтримувати Фонд фінансово і технічно, після прийняття необхідної законодавчої бази», - зазначив Геннадій Зубко.

Довідково

Звіт оприлюднений на офіційному сайті Європейської служби зовнішньоекономічної діяльності Європейського Союзу.

версія для друку