українська російська англійська
Глава Уряду: Ми зробимо все для того, щоб підсилити реформу з децентралізації влади та місцеве самоврядування
15.12.2016 | 17:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд має намір підсилити реформу з децентралізації влади та місцеве самоврядування у країні та передбачає на наступний рік низку інструментів, що забезпечать продовження зростання місцевих бюджетів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи Форум об’єднаних громад "Децентралізація: нові можливості" у четвер.

"Підтримка Уряду у вас є. Хочу вас запевнити, що все, що залежить від мене як Прем'єр-міністра країни і Уряду, буде зроблено для того, щоб підсилити реформу з децентралізації влади, підсилити місцеве самоврядування", - наголосив Прем'єр-міністр, звертаючись до представників об'єднаних територіальних громад.

"Для нас важливо, щоби ми побудували систему, яка дасть кожному право, можливості до розвитку", - підкреслив він.

У Бюджеті на наступний рік закладено як додаткові ресурси на підтримку регіонального розвитку 9 млрд грн. У тому числі Уряд вперше запровадив Державний фонд регіонального розвитку як автоматичний механізм. Також збережено систему фінансової децентралізації.

У цьому контексті Володимир Гройсман зазначив, що місцеві бюджети минулого та позаминулого року зростали на 50% і більше. Наступного року Уряд бачить зростання їх надходжень ще на 25%.

Протягом 11 місяців 2016 року доходи місцевих бюджетів зросли більше ніж на 44 млрд грн, зауважив він.

"Коли я бачу, що до об'єднання територіальних громад бюджет громади на одного мешканця був 600 грн, а сьогодні - 2 тис., то я говорю, що це дуже добре, що так зросли бюджети. Але є добра новина: це тільки початок. Далі буде більше ресурсів, більше можливостей і більше успіхів. Але це все лежить у площині серйозної, системної роботи", - зазначив Глава Уряду.

Говорячи про напрямки використання додаткових ресурсів, Прем'єр-міністр зауважив, що сьогодні на місцях необхідно зокрема створити якісну систему охорони здоров'я та освіту.

"Ми маємо з вами перестати гратися у популізм і створити якісну нову українську школу, щоби кожна дитина, яка приходить до загальноосвітньої школи, була конкурентною, отримала знання і здібності, які дозволять їй бути успішною. Ваше лідерство тут є визначальним", - зазначив Володимир Гройсман.

"Нам потрібна якісна школа, ФАП, якісна лікарня. Уряд для вас і в цьому питанні є надійним партнером. Усі наші реформи, які ми будемо далі робити, будемо робити спільно з вами і заради тих людей, які живуть у громадах", - запевнив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр подякував лідерам об'єднаних територіальних громад за мужність взяти на себе відповідальність та закликав зберігати лідерство і продовжували зміни, що принесуть успіх.

"Доки я буду Прем'єр-міністром, доки від мене будуть залежати державні рішення, я нікому не дам хоч на півкроку наблизитися до того, щоб зруйнувати систему децентралізації влади", - запевнив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку