українська російська англійська
Павло Розенко: Глобальний фонд продовжить фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Україні у 2018-2020 роках
16.12.2016 | 15:04
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією прийняв рішення виділити Україні близько 120 млн доларів США на продовження фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у 2018-2020 роках. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Сьогодні отримав лист від Глобального фонду про виділення Україні майже 120 млн доларів на продовження фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у 2018-2020 роках», - зазначив він.

«Це надзвичайно важливе рішення для нашої країни. Воно означає підтримку наших зусиль та визнання міжнародною спільнотою значних результатів у боротьбі з поширенням епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

З 2017 року, за словами Павла Розенка, розпочнеться поступовий перехід від донорського фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу до фінансування за рахунок бюджетних коштів.  І вже  з наступного року державне фінансування програм з лікування ВІЛ та туберкульозу збільшене на 140%.

Павло Розенко також нагадав, що МОЗ України за участі національних та міжнародних партнерів розробило Стратегію сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу та План заходів з її реалізації.  «Ця Стратегія та План заходів наразі опрацьовуються в центральних органах виконавчої влади, та найближчим часом буде подана на розгляд і затвердження Уряду», - зазначивВіце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко також поінформував, що з 2016 року під його головуванням відновлено роботу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. «Національна рада – це координаційний механізм країни, завдяки якому Уряд посилює системи управління та координації національної відповіді на епідемії як на державному, так і регіональному рівнях у тісній співпраці з громадськими інституціями, науковими установами та міжнародними організаціями», - зауважив він.

«Переконаний, що підтримка Глобального фонду та зусилля, яких докладає Уряд, дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС «90-90-90» у встановлені терміни і Україна триматиме свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку