українська російська англійська
Міністерства культури України та Чехії підписали Угоду про співробітництво
16.12.2016 | 15:30
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

15 грудня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася  урочиста церемонія підписання Угоди між Міністерством культури України та Міністерством культури Чеської Республіки про співробітництво в сфері культури 2016-2020 років.

Угоду підписала заступник Міністра культури України Тамара Мазур та  Міністр культури Чеської Республіки Даніель Герман.

 «Підписанням цієї Угоди ми відкриваємо нову кооперацію співпраці наших країн у галузі культури», - зазначив  під час церемонії підписання  Міністр культури Чеської Республіки Даніель Герман.

 Заступник Міністра культури України Тамара Мазур висловила переконання, що ця Угода стане новим імпульсом до двостороннього співробітництва у сфері культури.

«Сподіваємося, що з цією Угодою наша співпраця у культурній сфері пожвавиться і кожна зі сторін винесе багато корисного для себе, а наш культурний обмін надасть можливість втілити  ефективні, актуальні та сучасні та проекти», - сказала Тамара Мазур.

 Відповідно до підписаної Угоди сторони заохочуватимуть пряме співробітництво в усіх сферах культури і мистецтва України та Чеської Республіки, і з цією метою сприятимуть, у тому числі: участі митців у фестивалях та інших культурних заходах в обох державах; обміну та співпраці у сфері виставкової діяльності; проведенні симпозіумів, конференцій, семінарів та інших культурних заходів; обміну досвідом у сфері охорони культурної спадщини, у сфері оцифрування бібліотечних і музейних фондів тощо. Сторони також підтримуватимуть пряме співробітництво між закладами культури й мистецтва України та Чеської Республіки: театрами, музеями, галереями, бібліотеками, а також установами, які відповідають за охорону та збереження культурної спадщини.

Після завершення  церемонії підписання Угоди та з нагоди перейменування бульвару Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела, відбулася церемонія відкриття інформаційної дошки видатному правозахиснику та громадському діячу. Інформаційну дошку відкрили Міністр культури Чеської Республіки Даніель Герман та заступник Міністра культури України – керівник апарату Ростислав Карандєєв за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 1/28 (на будівлі Солом'янського РАЦС). Учасниками цього заходу стали народні депутати України, представники Міністерства культури України, Київської міської влади та громадськості.

 

 

версія для друку