українська російська англійська
Мінсоцполітики поінформувало громадськість про основні досягнення діяльності у 2016 році
16.12.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

15 грудня Перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська поінформувала представників громадськості про виконання Плану пріоритетних дій Уряду в соціальній сфері в 2016 році.

Одним з основних досягнень є посилення соціального захисту працюючих громадян.  Урядом розроблено та 06.12.2016 Верховною Радою України прийнято Закон України №5130 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який дає змогу затвердити з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень, що дорівнює розміру фактичного прожиткового мінімуму. Це вперше зроблено з часів незалежності України.

«Працююча людина не повинна бути об’єктом соціальної допомоги. В системі державної підтримки залишаться лише незахищені верстви населення, які цього потребують», - зазначила Ольга Крентовська. Також завдяки прийняттю Закону №5130 очікується збільшення надходжень у бюджет, що дозволить збільшити фінансування соціальних програм.

У 2016 році забезпечено адресну соціальну підтримку населення.

Урядом прийнято низку рішень щодо посилення адресності надання житлових субсидій та стимулювання отримувачів до економного використання енергоресурсів. На сьогодні за новим порядком призначення житлових субсидій до органів соціального захисту населення звернулося понад 6,8 млн сімей.

Запроваджено механізм цільової грошової компенсації для придбання житла сім'ями загиблих учасників антитерористичної операції та інвалідами з числа учасників АТО.

Це дає можливість самостійно обирати найбільш прийнятне житло та купувати його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої Урядом (постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719).

Розпочато роботу з запровадження нової моделі надання послуг у сфері соціального захисту населення. Мінсоцполітики спільно з територіальними громадами п’яти пілотних міст (Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова) розпочато роботу щодо впровадження пілотних проектів, зокрема здійснюється підготовка приміщень для утворення „Прозорого офісу”.

У результаті буде запроваджено нову модель надання послуг на якісно новому рівні, без черг, запроваджено нові інформаційні системи, технологію безпаперової роботи. В подальшому позитивний досвід роботи фронт-офісів з обслуговування населення буде розповсюджено в інших містах та сільських територіальних громадах.

Також у 2016 році забезпечено підвищення державних соціальних стандартів. Для відновлення купівельної спроможності населення протягом 2016 року забезпечено поетапне підвищення прожиткового мінімуму, який є базовим державним соціальним стандартом та основою для визначення розмірів державних соціальних гарантій. В цілому розміри прожиткового мінімуму за 2016 рік (грудень 2016 року у порівнянні з груднем 2015 року) підвищено на 16,1 %. Індекс споживчих цін за 11 місяців 2016 року склав 111,4%.

Забезпечено зростання середньомісячної заробітної плати, яка за січень-жовтень 2016 року становила 5 034 гривень, що на 23,9 % більше порівняно з відповідним періодом 2015 року. Вперше за 3 роки реальна заробітна плата зросла, зростання за січень-жовтень 2016 року склало 108,8 %.

 

версія для друку