українська російська англійська
Прем'єр-міністр спільно з Іваном Міклошем підбили з експертами підсумки реформ Уряду у 2016 році та обговорили перспективні напрямки роботи у наступному році
16.12.2016 | 19:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно зі співголовою Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іваном Міклошем та представниками громадянського суспільства і експертного середовища обговорили підсумки реалізації реформ Уряду у 2016 році та перспективні напрямки роботи у 2017 році.

Володимир Гройсман розповів представникам експертного середовища про основні напрямки роботи Уряду щодо проведення реформ та досягнуті результати. Так, Кабінет Міністрів розпочав реформу адміністрування податків, державної служби, енергетичну реформу, продовжив боротьбу з корупцією, затвердив концепцію реформи охорони здоров'я, зробив значний поступ у дерегуляції і поліпшення ділового клімату. З 1 серпня запроваджено електронну систему ProZorro у всіх державних закупівлях. Також Кабінет Міністрів відкрито і вчасно розробив проект Державного бюджету на 2017 рік для планового провадження бюджетного процесу у країні.

Серед подальших планів Уряду: зміни у фіскальній політиці, реформа державних підприємств і приватизація, продовження дерегуляції і поліпшення бізнес-клімату та боротьби з корупцією, розробка земельної та пенсійної реформ, створення умов для відкритого і прозорого енергетичного ринку та нарощення видобутку газу в Україні. Уряд знаходиться на фінальній стадії щодо затвердження і імплементації середньострокового стратегічного плану дій.

"Ми передбачаємо на 2017 рік серйозні плани: економічне зростання, ми подвоюємо мінімальну заробітну плату, будемо інвестувати в розвиток нашої держави і реалізацію тих завдань, які є", - зазначив Глава Уряду, говорячи про перспективи Уряду на наступний рік.

"Завдань у нас є надзвичайно багато. Нам потрібні знання, лідерство і підтримка. Хочу вас запевнити, знання і розуміння того, куди рухатися і яким чином потрібно приймати рішення, в Уряду і в мене як Прем’єр-міністра є. Все, що ми можемо змінити в кращий бік, будемо обговорювати спільно і комунікувати з суспільством", - підкреслив Володимир Гройсман.

"Такі важливі системні рішення зроблять з України абсолютного лідера в регіоні, переконаний у цьому. У нас немає жодних об'єктивних підстав жити в тих нищівних умовах, в яких сьогодні живуть українські громадяни", - наголосив він.

Присутні експерти відзначили відкритість Уряду та досягнуті ним результати, зокрема у реформах сфер боротьби з корупцією, дерегуляції, покращення адміністрування податків та державного управління.

Так, за словами виконавчого директора Transparency International Ukraine, головного експерта групи Реанімаційного Пакета Реформ «Антикорупційна реформа» Ярослава Юрчишина, за оцінками експертів, цього року "реформаторський посил більше перемістився до Уряду".

"Українська влада робить реформи не для Міжнародного валютного фонду, не для Європейського Союзу, але для України, українців і для кращого життя", - підкреслив у свою чергу співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош.

Учасники зустрічі обговорили зокрема перспективи провадження реформи митної служби, подальшого проведення децентралізації влади, боротьби з корупцією, енергоефективних заходів, питання виплати стипендій, розробки земельної і пенсійної реформ.

У зустрічі взяли участь представники інвестиційної компанії Dragon Capital, Міжнародного фонду «Відродження», громадянської мережі «ОПОРА», Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Центру економічної стратегії, VoxUkraine, Transparency International Ukraine, благодійного фонду «Інститут розвитку освіти», Центру політико-правових реформ, громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ, Асоціації «Енергоефективні міста України», Аналітичного центру CEDOS, Благодійного фонду «Пацієнти України», Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», Київської школи економіки, Центру демократії та верховенства права, громадських організацій «Інститут суспільно-економічних досліджень» та «Інститут громадянського суспільства», Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні.

 

версія для друку