українська російська англійська
Водогосподарники заздалегідь готуються до роботи у вегетаційному періоді
20.12.2016 | 12:12
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

З метою вчасної підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу України до роботи у 2017 році Держводагентством доручено водогосподарським організаціям вжити заходів щодо забезпечення працездатності та збереження державних меліоративних фондів. Зокрема, належного використання бюджетних коштів, недопущення погіршення технічного стану об’єктів державного водогосподарсько-меліоративного комплексу.

Протягом підготовчого періоду будуть проводитися ремонтно-відновлювальні роботи об’єктів інженерної інфраструктури, а саме здійснюватиметься ремонт насосно-силового обладнання, гідротехнічних споруд, трубопроводів, які забезпечать сталу роботу меліоративних систем.

Так, до 1 квітня 2017 року будуть підготовлені до роботи зрошувальні системи на площі 638,9 тис. га, до 1 червня 2017 року – осушувальні системи на площі 2806,4 тис. га.

З метою забезпечення ефективного використання зрошуваних земель до початку поливного сезону будуть організовані навчання користувачів і власників зрошуваних земель із залученням технічних шкіл та дорадчих центрів Держводагентства.

Протягом підготовчого періоду проводитиметься робота з користувачами та власниками меліорованих земель щодо складання протоколів-намірів на полив зрошуваних або зволоження осушених земель.

З метою забезпечення єдності вимірювань при комерційному обліку витрат води, поданої на зрошення та зволоження, будуть підготовлені пункти обліку води та засоби вимірювальної техніки.

Проведення зазначених заходів необхідне для забезпечення вчасної подачі води водокористувачам для гарантованого виробництва сільськогосподарської продукції на зрошуваних і осушуваних землях.

 

версія для друку