українська російська англійська
Мирослав Продан: Співробітництво України в рамках ГУАМ передбачає обмін митною інформацією
20.12.2016 | 15:13
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Співробітництво України в рамках Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ має ключове значення як для України, так і для інших держав-членів Організації.  Взаємодія митних адміністрацій наших країн сприятиме розвитку економічних відносин та забезпечить ефективний митний контроль у Чорноморському регіоні. На цьому наголосив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.

Мирослав Продан зазначив, що ДФС здійснила низку кроків для спрощення митних процедур та в повному обсязі забезпечила створення нормативно-правової бази в частині адміністрування походження товарів. Зокрема, розподіл тарифних квот для застосування нульової ставки мита здійснюється програмно-інформаційним комплексом «Облік тарифних квот» ДФС в автоматизованому режимі на підставі наданої декларантом митної декларації.

«ДФС забезпечує опублікування і щоденне оновлення на офіційному веб-порталі у мережі Інтернет інформації про загальні обсяги та залишок невикористаної тарифної квоти по кожному виду продукції. Кожен бажаючий може зайти на портал ДФС, щоб переглянути цю інформацію», - повідомив посадовець.

Важливим кроком для спрощення і прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України в країни ЄС, є введення інституту схваленого (уповноваженого) експортера при визначенні преференційного походження товарів. За січень-грудень 2016 року статус схваленого (уповноваженого) експортера отримали 113 підприємств.

На даному етапі в профільних комітетах Верховної Ради України розглядаються розроблені ДФС відповідно до європейських норм законопроекти «Про введення інституту Уповноваженого економічного оператора» та «Про захист прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».

«Впевнений, ці напрацювання стануть корисними і в процесі співробітництва у рамках ГУАМ», - підкреслив Мирослав Продан.

Говорячи про плани співпраці з державами-членами ГУАМ на наступний рік, він зазначив, що у 2017 р повинні завершитися всі необхідні підготовчі роботи для здійснення практичного обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів організації.

версія для друку