українська російська англійська
Роман Насіров: Ми націлені на розширення співробітництва з державами-членами ГУАМ
20.12.2016 | 15:23
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Україна зацікавлена в розвитку взаємної торгівлі та використанні транзитного потенціалу держав-членів ГУАМ. При цьому ми ділимося і, по можливості, використовуємо досягнення і кращі практики митних адміністрацій держав-членів організації. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.

Під час виступу Роман Насіров поінформував присутніх про результати роботи ДФС у цьому році: «У 2016 році в реформуванні митних органів України та спрощенні митних процедур було досягнуто значного прогресу. Ці перетворення базуються в тому числі на зобов'язаннях відповідно до Угоди про асоціацію Україна - ЄС, а також рекомендаціях Митної та прикордонної служби США і МВФ».

Зокрема, за словами очільника відомства, з 1 серпня цього року в ДФС успішно впроваджена і активно розвивається автоматизована система «Єдине вікно». За цей час кількість митних оформлень через «Єдине вікно» зросла в 3 рази - з 6 тис. заявок у вересні до 18 тис. заявок у листопаді. Всього оформлено майже 45 тис. заявок. Відсоток оформлень за принципом «Єдиного вікна» по деяким митницям досягає 30% і постійно збільшується.

Також з січня 2016 року митні органи України почали видачу і  верифікацію сертифікатів EUR.1. Всього за цей період було видано більше 50000 сертифікатів.

«З метою прискорення контрольних процедур в пунктах пропуску, недопущення дублювання відповідних функцій і мінімізації людського фактора ДФС спільно з Прикордонною службою України проводить підготовку до впровадження експерименту за спрощеним порядком оформлення осіб та транспортних засобів у пункті пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута» в Чернігівській області на українсько-білоруській ділянці державного кордону», - зазначив Роман Насіров і додав, що зазначені напрями реформування і вдосконалення діяльності митних органів України можуть бути цікаві для митних адміністрацій держав-членів ГУАМ у контексті спільних зусиль щодо сприяння торгівлі і транзиту в регіоні ГУАМ.

 

версія для друку