українська російська англійська
Новий проект ФАО (ООН) підсилить ефективність діяльності Держпродспоживслужби, - Ольга Трофімцева
20.12.2016 | 17:14
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Практична спрямованість нового проекту дасть можливість нашій Держпродспоживслужбі більш ефективно гармонізувати та адаптувати національне фітосанітарне законодавство до міжнародних норм та стандартів, у тому числі в рамках євроінтеграційних процесів.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева на відкритті семінару в рамках регіонального проекту технічного співробітництва з продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах».

«Повноцінне функціонування ДПССУ як національної організації з фітосанітарного контролю важко переоцінити, зважаючи на експортну орієнтованість аграрного сектору і необхідність постійного удосконалення та координації з боку міжнародних інституцій системи управління та контролю в галузі фітосанітарії. Тому ми надзвичайно вдячні ФАО за їх підтримку нашої країни у даному питанні, в тому числі завдяки новому проекту, який буде працювати не лише в Україні, але і в Білорусі, Вірменії та Молдові», - прокоментувала Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, тісна співпраця України з ФАО наразі є цінним елементом розбудови національної системи фітосанітарного контролю, яка, в свою чергу, є запорукою підсилення експортного потенціалу аграрного сектору країни. «Не всі розуміють взаємозв’язок між фітосанітарним станом полів та експортною виручкою, або між фітосанітарним регулюванням та позицією України як одного з найбільших агроекспортерів світу. А насправді – цей зв’язок є прямим і безпосереднім: не будемо мати ефективну державну систему фітосанітарного контролю і відповідальність на рівні кожного виробника – будемо мати проблеми в експорті», - заявила Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра підкреслила, що опрацювання таких питань, як досвід функціонування системи фітосанітарного контролю в країнах ЄС, електронної системи сертифікації E-Phyto, процедури повідомлень та оформлення нотифікацій є першими практичними кроками в рамках першого семінару проекту. Це допоможе як представникам компетентних органів, так і бізнесу отримати важливу та практичну інформацію для успішної роботи в галузі фітосанітарії.

 

версія для друку