українська російська англійська
Андрій Рева: Корупціонерів повинні саджати правоохоронці, моя задача як Міністра - унеможливити схеми й закрити корупційні канали
20.12.2016 | 12:21
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Корупціонерів повинні саджати правоохоронці, моя задача як Міністра - унеможливити схеми й закрити корупційні канали. Така позиція Міністра соціальної політики Андрія Реви прозвучала в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він зокрема зазначив, що в цьому році переформатувалося виділення житла для бійців АТО, котрі отримали важкі тілесні ушкодження, та сім’ям загиблих військових. Якщо раніше гроші виділялися органам місцевої влади й виникало чимало запитань та претензій щодо елементарної придатності для життя квартир, що їх місцеві чиновники придбавали для наших захисників, то тепер кошти адресатам виділятимуться напряму.

«Коли я тільки заступив на посаду Міністра, то перша постанова, яку не виніс на розгляд Кабінету Міністрів, стосувалася розподілу 300 мільйонів гривень на закупівлю житла для учасників АТО, котрі отримали ушкодження, та родинам загиблих на Сході бійців, – каже Андрій Рева. – І затримка ця тривала доти, доки ми не поміняли принцип розподілу: гроші потребуючим житла, а не чиновникам».

 Ще одним кроком у напрямку унеможливлення процвітання корупційних схем Міністр соціальної політики назвав зміну принципу виділення путівок на оздоровлення людям з інвалідністю, а саме – пошкодженням опорно-рухового апарату.

 «До вересня цього року ми не могли забезпечити путівками людей з вадами опорно-рухового апарату, – обурюється Міністр, – бо всі тендери закінчувалися тим, що учасники «воювали» один з одним, скаржилися у суди, в Антимонопольний комітет, а в цей час потребуючі оздоровлення чекали: хто ж переможе? Ми також і тут поміняли систему. Відтепер людина з інвалідністю сама визначає заклад, що йому до душі. Вона пише заяву, а управління соцзахисту укладає з цим закладом договір і оплачує реабілітацію. Отже, ці заклади повинні конкурувати не за чиновника, який приймає рішення про перемогу на тендері, а за кожного окремого потенційного свого клієнта».

 Наступна сходинка, де Міністерство має намір прибрати можливість зловживань, – це виділення автомобілів для людей з фізичними вадами.

«Чому сьогодні призупинено процес виділення авто для учасників війни з інвалідністю, – пояснює Андрій Рева. – Тому що тендер провести неможливо, – все перетворюється у ті ж корупційні змагання. Зараз ми розробляємо механізм, за якого, визначивши суму коштів, виділятимемо її людині, аби вона сама вибирала собі авто». 

версія для друку