українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Завершується робота над Річною національною програмою співробітництва з НАТО
22.12.2016 | 19:05
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

У 2016 році Україні вдалося повністю пройти цикл стратегічного планування, ухваливши низку надважливих документів у галузі безпеки й оборони. Про це під час брифінгу повідомила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Йдеться, зокрема, про Стратегію національної безпеки України, Воєнну доктрину України, Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України, Стратегічний оборонний бюлетень України, Стратегію кібербезпеки України та Державну цільову оборонну програму розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року. На завершальному етапі - проект Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року.

Говорячи про реформування сектору безпеки й оборони Віце-прем`єр-міністр також привітала закладені у держбюджеті на 2017 рік 5% ВВП на цю сферу, з яких понад 3,5% – саме на оборону.

Наразі завершується робота над Річною національною програмою співробітництва з НАТО, яка вперше за час існування такого документа буде побудована за новим принципом. «Вона не буде простим переліком заходів, які роблять міністерства і відомства спільно з агенціями і представництвом НАТО, а включатиме конкретні плани реформування сектору безпеки і оборони», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Уряд працює над тим, аби максимально ефективно використати можливості Комплексного пакета допомоги для України, схваленого главами держав та урядів Північноатлантичного Альянсу в липні 2016 року за підсумками Варшавського саміту НАТО. КПД передбачає 13 магістральних напрямів та 40 піднапрямів надання матеріально-технічної та консультативно-дорадчої допомоги. Нині держави Альянсу надають Україні допомогу через 8 трастових фондів і низку Програм НАТО.

За підтримки США, країн Балтії та Канади завершується перша черга створення Центру підготовки Сил спеціальних операцій і триває розбудова сучасного Навчального центру підготовки підрозділів на Яворівському полігоні. Паралельно триває підготовка інструкторів для цього центру, два випуски яких уже здійснено.

У 2016 році за стандартами НАТО на Яворівському полігоні підготовлено близько 2000 вояків (4 батальйони) і закінчується підготовка 5 батальйону. Оновлюються підходи до Програми НАТО з професійної підготовки, яку Альянс готовий допомагати розвивати Україні. Окрім цього, Україна та НАТО активно співпрацюють у рамках Програми «Наука заради миру та безпеки».

 

Довідково

Загалом у НАТО 1250 стандартів, із них 65% — оперативні. Це доктрини, настанови, методики тощо. 20% стосуються озброєння, військової техніки, засобів зв’язку, ще 15% — адміністративні.

 

 

версія для друку