українська російська англійська
Днями будуть оголошені додаткові конкурси на вакансії в Урядовий офіс із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
22.12.2016 | 19:12
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

План візової лібералізації між Україною та ЄС сприяв величезній кількості перетворень у державі, які наближають нас до процедур, правил, законів, за якими функціонують країни ЄС. Також у рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС наразі ми перебуваємо на стадії комплексної переорієнтації українського правового регулювання в різних сферах на європейські правила. Про це під час брифінгу заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Найбільшими євроінтеграційними досягненнями України цьогоріч Віце-прем`єр-міністр назвала, серед іншого, ухвалення закону про незалежного регулятора у сфері електроенергії та комунальних послуг, прогрес реформи державних закупівель, приведення правил діяльності компаній у відповідність до вимог права ЄС в частині відкритості даних, ухвалення законодавства щодо забезпечення рівності у сфері трудових відносин.

Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Україна та ЄС узгодили дорожню карту імплементації права ЄС, зокрема, що стосується виконання зобов`язань у сфері санітарних і фітосанітарних заходів і державних закупівель. «Це не лише захистить наших споживачів, а й забезпечить нам ширший доступ до ринків ЄС і третіх країн, адже це своєрідний карт-бланш якості, – наголосила вона, – Ми плануємо узгодити аналогічні дорожні карти з питань різних видів послуг, що буде відчутно кожному громадянинові за короткий час. Ідеться про комп`ютерні, телекомунікаційні, поштові, фінансові, юридичні послуги тощо».

Працювати над цими завданнями у 2017 році буде, в тому числі, реформований і посилений Урядовий офіс із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, структуру якого переорієнтували. Тепер робота Офісу побудована за секторальним принципом. Окремий підрозділ буде займатися технічною і фінансовою допомогою з боку ЄС, а також комунікаціями. До кінця цього тижня будуть оголошені додаткові конкурси на вакансії в Урядовий офіс із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Водночас, за словами Віце-прем`єр-міністра, існують і складнощі. Зокрема, понад 40 «євроінтеграційних» законопроектів уже досить довгий час перебувають на розгляді Парламенту. «Якісь пройшли комітети, якісь – перше читання, але далі процес рухається складно. Тому тут нам потрібна фахова розмова із залученням урядовців, депутатів, громадянського суспільства та медіа», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

 

версія для друку