українська російська англійська
Інвестувати в енергоефективність вигідніше, ніж у видобуток газу або будівництво нових енергоблоків, - Геннадій Зубко
23.12.2016 | 12:58
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Вкладення в енергоефективність – це найвигідніші інвестиції порівняно з видобутком газу або будівництвом нових енергоблоків. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку. будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю виданню «Економічна правда».

За його словами, це довів приклад європейських країн, особливо у східній Німеччині, в Польщі, або Сполучених Штатів, які кожен рік вкладають 10 мільярдів доларів в енергоефективність. «І це стосується не тільки житлового сектору, це ще питання модернізації підприємств. Ми повинні пройти той же шлях. Хто ж повинен за це платити? 25 років нам розповідали, що завжди буде дешевий газ, і що в державі немає зараз коштів, які вона може спрямувати на енергоефективність. Навіщо економити, якщо в принципі і так все непогано? Дійсно, різниця у вартості послуги після енергоефективних заходів була невеликою. От тільки 150 мільярдів щорічно йшло на дотації "Нафтогазу", на енергетичні субсидії», - додав Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що Уряд схвалив розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами законопроект «Про фонд енергоефективності», який має бути якнайшвидше прийнятий у Парламенті. Фонд енергоефективності —ключовий інструмент у реформі енергоефективності, це заключна складова, якої не вистачало в цьому напрямку.

 

 

версія для друку