українська російська англійська
Прем'єр-міністр зі студентами підбив підсумки року роботи Уряду
23.12.2016 | 16:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю зустрівся зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Прем’єр-міністр представив результати роботи Уряду щодо проведення реформ у 2016 році.

"2016 рік став початком капітального ремонту країни, що фактично охоплює усі сфери життя", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що за 25 років незалежності Україна відбулася як прекрасна, європейська держава. У той же час держава хронічно не може вийти зі складних умов.

За його словами, інституційна, економічна, оборонна, правова слабкість держави призвела до тих викликів, з якими доводиться боротися сьогодні. Саме тому потрібно вирішувати багато системних проблем, що вимагає значної роботи.

"Найголовніше завдання, завдання нашого Уряду – зробити так, щоб кожен з вас, кожен з українців, прокидаючись, розумів, що у нього є майбутнє, задоволеність від життя, - зауважив він. - Дуже би хотілося, щоб кожен українець був щасливим".

"Моє завдання як Прем'єр-міністра усе зробити для того, щоб ми відповідним чином зробили умови у нашій прекрасній країні, коли кожен може прогнозовано розуміти, чого ми можемо досягати через 5-10 років, щоб ми будували наше життя так, як ми цього заслуговуємо, щоб ми адекватно давали відповідь на виклики, які є сьогодні", - зауважив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що після формування новому Кабінету Міністрів України вдалося стабілізувати ситуацію у країні.

"Наше головне завдання було стабілізувати економічну ситуацію у нашій країні, завершити політичну кризу і забезпечити сталий розвиток", - зазначив Глава Уряду.

 

Відновлення зростання економіки

Протягом 2016 року вдалося зупинити падіння економіки і відновити її зростання. Поки що воно незначне – 1,5% зростання ВВП порівняно з 10% падіння минулого року – але це свідчить про позитивні сигнали. Водночас стоїть завдання проводити подальші зміни, зокрема щодо покращення умов ведення бізнес-діяльності.

Уряд оптимістично дивиться у наступний рік. У бюджеті на 2017 рік заплановане економічне зростання на рівні 3%, зазначив Володимир Гройсман.

"Ми вважаємо, що 2017 рік буде роком економічного зростання", - зауважив Глава Уряду.

 

Дерегуляція

Уряд скасував 367 регуляторних актів. За цими актами стояли мільярди грошей, які не доходили до національної економіки, стримували розвиток бізнесу, експортний потенціал і можливості до економічного зростання, зауважив Володимир Гройсман.

"Наша логіка полягала у тому, що все те, що заважає сьогодні розвиватися економіці, бізнесу, підприємствам має бути негайно скасовано", - зазначив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що потрібно перебудувати модель економіки України, що є сировинною.

У цьому контексті він зазначив, що дерегуляція, створення якісного бізнес-клімату дає можливості для інвестування в країну та створення нових робочих місць.

 

Нова модель державних закупівель

З 1 серпня у всіх державних закупівлях запроваджено електронну систему публічних закупівель ProZorro. За цей рік її використання забезпечило 8 млрд грн економії для Державного бюджету.

Це рішення дає можливість ефективного використання бюджетних ресурсів та забезпечує доступність участі у державних закупівлях для бізнесу.

 

Розвиток інфраструктури

Цього року було відремонтовано 816 км українських доріг. На наступний рік на цей пріоритет закладено удвічі більше ресурсів, що дасть можливість "фундаментально підійти до відновлення дорожнього господарства".

Володимир Гройсман зазначив, що 94-97% українських доріг знаходяться у критичному стані, що позначається на логістичних можливостях України, можливостях переміщення товарів, з'єднанні держав.

 

Енергонезалежність

Уряд запровадив граничну ринкову ціну на газ, що відповідає імпортному паритету. Це викорінило можливості для корупції у газовій сфері та сприяє досягненню енергонезалежності країни.

Позитивний фіскальний ефект для бюджету України завдяки скасуванню "тіньових схем, що були побудовані сторіччями у нафтогазовому секторі" та переходу від прихованих субсидій до адресних – не менше 120 млрд грн. Це практично дорівнює оборонному бюджету України.

Також протягом 2016 року видобуток українського газу зріс до 50-70 млн кубометрів газу. Наступного року, як очікується, обсяг видобутку українського газу збільшиться на не менше ніж 500 млн кубометрів газу.

Він зауважив, що раніше державна політика полягала у тому, щоби "створити з України енергозалежну країну". Видобуток українського газу та розвиток альтернативних джерел енергетики стримувалися, і країна ставала залежною від енергоресурсів інших держав.

Так, з 2007-2013 рр. українська газовидобувна компанія ПАТ "Укргазвидобування" не отримала жодного дозволу на видобуток газу, у той час, як приватні компанії отримали 150 ліцензій. Водночас Україна уклала з Російською Федерацією невигідну угоду, що ставила її у залежність.

 

Децентралізація

За 11 місяців 2016 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів у результаті фінансової децентралізації збільшилися на 49,6%, або на 43,7 млрд грн.

Побудова правильної системи управління держави – одне з головних завдань, переконаний Володимир Гройсман. Мешканці громад самостійно мають приймати рішення, що для них є першочергово необхідним.

"Для цього ми маємо їм дати автоматично кошти і дати можливості приймати рішення. Геть центрального чиновника від процесу прийняття рішень", - заявив Володимир Гройсман.

 

Боротьба з корупцією

Глава Уряду нагадав про запровадження е-декларування для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На сьогодні подано понад 90 тисяч декларацій.

"Треба створити умови, при яких не буде можливості для боротьби з корупцією. Це означає, що сама система має бути змінена, - наголосив Глава Уряду. - Кожен корупціонер має отримати єдине – сісти у в'язницю. Це виклик для правоохоронної системи. Для Уряду виклик один – створити правильну систему, при якій красти є важко або неможливо".

 

Ліки

Уряд почав прийняття рішень, що сприятимуть відновленню сфери охорони здоров`я.

Так, Кабінет Міністрів спростив реєстрацію ліків, що виробляються та використовуються у США, Канаді, ЄС, Швейцарії, Японії та Австралії.

Також було змінено систему державної закупівлі лікарських засобів – наразі вона відбувається через міжнародні організації. Таке рішення забезпечило 118 млн грн економії бюджетних коштів.

 

Соціальні стандарти

Кабінет Міністрів у 2016 році забезпечив підвищення соціальних стандартів на 16%. Це зростання відбулося у два кроки – 1 травня і 1 грудня.

 

Бюджет

Уряд вперше вчасно розпочав бюджетний процес, внісши до Парламенту 15 вересня чесний проект бюджету на 2017 рік і відкрито вів дискусію щодо нього упродовж цього часу.

У бюджеті закладені точки зростання національної економіки.

"У 2017 році будемо продовжувати капітальний ремонт країни. Ми нарешті будемо відбудовувати нашу прекрасну державу", - наголосив Прем’єр-міністр.

 

Цілі на 2017 рік:

Економічне зростання, заради чого зокрема передбачені: приватизація, створення сприятливих інвестиційного клімату, цільові програми, машинобудування, відродження української промисловості.

 

Відповідне урядування, що дозволить побороти інституційну слабкість у країні.

Передбачено зокрема впровадження е-технологій, продовження запровадженої з 1 травня реформи державної служби.

 

Встановлення верховенства права

Уряд підтримує подальше впровадження антикорупційних кроків та судової реформи, що дозволить сформувати нову систему судів у країні.

 

Безпека і оборона

У Бюджеті-2017 5 % ВВП передбачено на забезпечення безпеки і оборони держави.

"Україна має отримати сильне, озброєне, забезпечене українське військо", - наголосив Володимир Гройсман.

 

Розвиток людського капіталу

У цьому контексті Уряд сконцентрований на проведенні якісних реформ охорони здоров'я, освіти та зміни системи пенсійного забезпечення.

Також Бюджетом передбачено подвійне збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, що відновить справедливість для українських громадян, які працюють.

 

"Виконання цього плану дасть можливість відродити нашу державу, відродити відчуття майбутнього і відкрити можливості для кожного, – наголосив Прем’єр-міністр. – У мене є дуже добра новина: Україна буде успішною".

"Я би дуже хотів, щоби 3% зростання змінилися хоча б подвоєним економічним зростанням. Я би хотів, щоби притік інвестицій в українську економіку був в рази більше, ніж він є сьогодні. Я би дуже хотів, щоби врешті-решт ми змогли відновити українську промисловість і поглибити переробку нашої продукції. Щоби ми виходили на нові ринки і виробляли продукт, який є конкурентним і продавали його на ринках усього світу, і валютна виручка заходила в Україну і слугувала українцям. Щоби ми побудували державу, в якій ми прокидаємося, і ми розуміємо, що буде завтра і яке би ми хотіли будувати майбутнє", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

 

 

 

 

Документи:
Результати роботи Уряду щодо проведення реформ у 2016 році
версія для друку