українська російська англійська
Володимир Гройсман: У 2017 році Уряд зосередиться на системному розвитку України
23.12.2016 | 17:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України у 2017 році втілюватиме визначені в Державному бюджеті пріоритети, спрямовані на системний розвиток України. Про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді, говорячи про пріоритети на 2017 рік.

Пріоритети діяльності Кабінету Міністрів України були визначені у Бюджеті на 2017 рік, а також бюджетоутворюючих законах, що нещодавно були ухвалені Парламентом.

Відповідаючи на питання щодо передбачених у сфері охорони здоров'я рішень, Глава Уряду зауважив, що у Бюджеті на 2017 рік зокрема закладено 500 млн грн на механізм реімбурсації на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Після початку роботи системи з 1 квітня Уряд проаналізує потребу на рік та звертатиметься до Парламенту із проханням про коригування цих цифр та їх збільшення.

Також Уряд на 2 млрд грн збільшив ресурс на централізовану закупівлю медикаментів у країні у 2017 році. Це дає можливість вчасно проводити тендерні процедури та придбати медичні препарати за справедливими цінами.

"Наш Уряд зруйнував будь-які схеми при державних закупівлях ліків. Ми купуємо ліки дешевше і це, вважаю, серйозний прорив, який ми зробили. Ми зможемо придбати більше ліків і якісні ліки", - зауважив він.

Крім того, передбачено ресурс для створення центрів серцево-судинної хірургії у містах країни, що дозволить зменшити смертність та інвалідність від цих захворювань.

"Компенсація вартості ліків, можливість отримати спеціалізовану допомогу у кардіоцентрах буде рятувати життя українським громадянам", - наголосив Прем'єр-міністр.

Також у Бюджеті на 2017 рік збережено децентралізацію. Володимир Гройсман наголосив, що децентралізація в країні триває, а місцеві бюджети – зростають.

У цьому контексті він зауважив, що потрібно підвищувати ефективність управління місцевої влади. "Я вважаю, що у 2017 році ми зможемо побудувати ще більш якісну систему управління на місцевому рівні", - переконаний Прем'єр-міністр.

Також у 2017 році Уряд буде висувати ініціативи щодо розвитку національної економіки та висловив сподівання на їх підтримку Парламентом.

"Наше завдання – відновлення і зростання національної економіки, створення робочих місць з нормальною, відкритою заробітною платою", - підкреслив Володимир Гройсман.

Серед інших пріоритетів Кабінету Міністрів та запланованих дій на 2017 рік зокрема – підвищення удвічі мінімальної заробітної плати, а також підвищення заробітної плати вчителям і лікарям, масштабне будівництво інфраструктури, модернізація енергетичної системи, підтримка аграріїв та розбудова сільськогосподарського машинобудування та інші пріоритети.

"Ми  будемо займатися у 2017 році системним розвитком України", - підкреслив Прем'єр-міністр.

 

версія для друку