українська російська англійська
Володимир Гройсман: Усі послуги держави мають надаватися дистанційно. Час, коли людина ходить за довідками, має залишитися в минулому
23.12.2016 | 19:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю провів нараду за участю представників мобільних операторів щодо впровадження альтернативного методу електронної ідентифікації – Mobile ID.

Учасники наради обговорили перспективи запровадження технології в Україні та необхідні для цього законодавчі рішення. Представники мобільних операторів презентували результати пілотного проекту запровадження технології MobileID.

"Ідентифікатор має дати дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга – земля, будівництво, або щось інше. Людина має у своєму мобільному телефоні отримати можливості для того, щоб замовити і отримати послугу держави без контакту з чиновниками. Це буде величезний здобуток, у тому числі щодо боротьби з хабарництвом", - підкреслив Володимир Гройсман.

"В принципі, я вважаю, що все має бути дистанційно. Абсолютно все. Коли людина ходить за якимись довідками, це має залишитися в минулому", - переконаний Прем’єр-міністр.

За його словами, Україна має величезні перспективи розвитку та упровадження електронних технологій, які б дозволили людям отримувати максимально якісні послуги.

"Маємо будувати необхідні сервіси для людей, щоб вони мінімально контактували з чиновниками. Взагалі все, що стосується послуг - державних, адміністративних, комерційних - нам потрібно це робити якомога швидше, дистанційно і якісно", - зауважив Глава Уряду на початку зустрічі.

У цьому контексті Прем’єр-міністр нагадав, що Урядом було запроваджено електронну систему публічних закупівель ProZorro, відкриваються державні реєстри, вводяться ID-карти замість паспортів.

Володимир Гройсман також наголосив, що необхідно забезпечити правову підтримку як на рівні законодавства, так і урядових рішень, щоб створити правові можливості для реалізації рішень та розвитку напрямку нових технологій.

У цьому контексті він запевнив у готовності Уряду формувати пакет необхідних законодавчих ініціатив, що дадуть "можливість компаніям почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації, яка є ключем для розвитку подальших продуктів".

Він також закликав усіх мобільних операторів до створення ідентичної системи, що буде однаково зрозуміло функціонувати по відношенню до користувача.

Окремо Прем’єр-міністр підняв на нараді питання, що отримав на зустрічі зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» раніше у п'ятницю про перспективи запровадження технології 3G у київському метро. Було домовлено, що мобільні оператори розглянуть можливості реалізації такої інновації та повідомлять про результати у четвер.

У нараді взяли участь керівники провідних українських мобільних операторів – ПрАТ "Київстар", ПрАТ "МТС Україна" (Vodafone), ТОВ "Лайфсел", керівництво Державного агентства з питань електронного урядування, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, представники Міністерства юстиції, Мініcтерства економічного розвитку і торгівлі України.

 

 

версія для друку