українська російська англійська
На базі Військово-медичного клінічного центру в Ірпені функціонуватиме унікальне відділення для реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками
24.12.2016 | 12:43
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 грудня, відбулося відкриття відділення (реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками) Клініки реабілітації професійної патології та нетрадиційних методів лікування Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України.

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, народні депутати України, а також волонтери.

Право відкриття відділення було надано двом ветеранам АТО – учасникам соціального мультимедійного проекту «Переможці».

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак від імені Міністра оборони України та колегії оборонного відомства привітав присутніх з нагоди відкриття відділення (реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками).

«Це важливий елемент системи медичної реабілітації та лікування, розгортання якого на базі Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України стало можливим завдяки спільним зусиллям оборонного відомства, волонтерів, народних депутатів, іноземних партнерів», – зазначив Іван Руснак.

Перший заступник Міністра оборони України підкреслив, що відкриття даного відділення сприятиме поверненню учасників бойових дій, які отримали важкі поранення, пережили серйозні операції та ампутації, до нормального життя.

Іван Руснак також поінформував про плани керівництва Міністерства оборони України щодо подальшого розгортання системи медичної реабілітації та лікування на базі військово-медичних клінічних центрів у Києві, Одесі, Харкові, Львові та Вінниці.

Як повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України підполковник Андрій Кіх, робота з першими пацієнтами у відкритому відділенні розпочнеться вже з 26 грудня цього року. За його словами, відділення розраховане на 10 койко-місць та призначене для завершального етапу медичної реабілітації, підготовки до протезування та адаптації пацієнтів.

Пацієнтами відділення будуть військовослужбовці, які отримали поранення та вже пережили ампутації. За згодою, вони направлятимуться до відділення з різних військово-медичних центрів Міноборони для проходження подальшого лікування.

«Переваги центру – це простір, дієві методики лікування, кваліфікований персонал, а також наявність майданчика для презентації продукції вітчизняними та іноземними виробниками засобів протезування», – наголосив начальник центру підполковник Андрій Кіх.

 

 

версія для друку