українська російська англійська
У Маріуполі презентовано сучасну систему відеоконтролю за ситуацією в місті
24.12.2016 | 15:22
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

У Маріуполі презентували сучасну систему відеоконтролю за ситуацією в місті. Ця система функціонує на базі Єдиного сервісно-аналітичного центру (UASC), створеного при управлінні поліції Донеччини. Центр – поки єдиний в Україні, а за рівнем свого технічного забезпечення – четвертий у світі. У презентації взяв участь Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, народні депутати, керівники поліції області і представники місцевої влади.

Презентація можливостей системи відбулася сьогодні, 24 грудня у Маріуполі. У рамках цієї презентації представники поліції Донеччини розповіли про функції, які ця система може виконувати.

Зокрема, за допомогою камер, встановлених на вулицях Маріуполя, поліцейські зможуть в режимі реального часу відстежувати переміщення автомобілів, які з тих чи інших причин розшукуються правоохоронцями. Зокрема, йдеться про розшук викрадених авто, а також тих транспортних засобів, водії яких порушили Правила дорожнього руху або причетні до скоєння злочину.

Система дозволяє фіксувати і обробляти досить значні масиви інформації одразу за кількома параметрами: оточуюча обстановка (пора доби, погодні умови), обробка інформації про тип, марку, модель і колір автомобіля, його номерний знак. Крім того, система дозволяє проводити пошук збігів за обличчями тощо.

Також система дає змогу робити аналіз необхідної інформації упродовж відрізку часу, заданого оператором. У разі виявлення розшукуваного автомобіля система виділяє номерний знак автомобіля-порушника червоним кольором та інформує оператора звуковим сигналом.

Зараз оператори аналітичного центру обробляють інформацію з 37 відеокамер, які транслюють відео з вулиць міста. У перспективі кількість камер буде збільшена до 70.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що система є дуже корисною в роботі поліції. Вона виконує превентивну функцію, аби поліцейські могли протидіяти будь-якому порушенню.

«Ми про це говоримо публічно. Ми це робимо разом з місцевою владою для того, аби злочинці одразу знали, що на них чекає. Ми розраховуємо, що це призведе до різкого зниження злочинності, вуличної злочинності, угонів», – підкреслив глава МВС України, додавши, що саме Маріуполь реалізував цю програму, хоч місто і перебуває у непростій ситуації.

Арсен Аваков заперечив можливі твердження про «поліцейську державу» і втрату приватності.

«Всі процедури, які ми робимо, знаходяться у рамках чинного законодавства. Ці дані будуть доступні винятково тоді, коли відбуваються правопорушення. І на сьогоднішній момент особливо у містах, які розташовані неподалік від лінії бойових дій, ми віддаємо пріоритет спочатку забезпеченню безпеки, а потім – всьому іншому», – наголосив Арсен Аваков, зазначивши, що через кілька місяців суспільству представлять статистику та результати роботи UASC.

Відкритий у Маріуполі сервісно-аналітичний центр є поки єдиним в Україні, а за рівнем технічного забезпечення – четвертим у світі. У ньому зараз працюють 46 операторів і 13 диспетчерів.

 

версія для друку