українська російська англійська
Лілія Стиренко: Більшість порушень фіксується під час позапланових перевірок
27.12.2016 | 13:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

З квітня 2016 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснила перевірки 146 суб’єктів господарювання на предмет дотримання ними норм Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Із цієї загальної кількості 108 – це перевірки, які Держпродспоживслужба здійснила в рамках планових заходів контролю, а 38 – позапланові перевірки, які проводяться за результатом розгляду звернення громадянина.

«Якщо взяти відсоткове співвідношення, то 74% - це перевірки у межах плану. А от щодо результативності перевірок, то порушення виявлялися саме під час позапланових перевірок – 76% порушень виявлено саме під час перевірок, які здійснювалися за зверненнями громадян. Усі прекрасно розуміють, що під час планової перевірки суб’єкт господарювання за 10 днів повідомляється про здійснення перевірки і встигає «підготуватися» до приходу інспектора. А коли є звернення громадян, то інспектори здійснюють свої перевірки без попередження і, відповідно, фіксується більше порушень», - зазначила Лілія Стиренко.

Вона повідомила, що за результатами здійснених перевірок були накладені штрафи на суму 475,45 тис. грн. На сьогодні з цієї суми у добровільному порядку було сплачено 80,45 тис. грн, у судовому поряду стягнуто 16,6 тис. грн, 21 справа на суму 281,9 тис. грн перебуває в судах, і майже 100 тис грн перебуває у стадії добровільного виконання. Як показує практика, більшість коштів стягується саме за результатами судових розглядів.

 

 

версія для друку