українська російська англійська
Тарас Кутовий: Україна та ЄС мають застосовувати дзеркальний підхід в регіоналізації
27.12.2016 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Якщо регіональний принцип щодо заборони на експорт діятиме в країнах ЄС, то так само він має діяти і в Україні. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час зустрічі з журналістами, коментуючи питання щодо заборони імпорту птиці з України.

«Європейський Союз хоче запровадити регіональний принцип. Переконаний, що повинен бути дзеркальний підхід. Тобто, якщо регіоналізація діє у них, вона має діяти і у нас», - повідомив Міністр.

До ЄС надіслана детальна інформація щодо заходів, вжитих Україною для ліквідації захворювання пташиного грипу в Херсонській області. Сьогодні діє заборона вивозу м’яса птиці та продуктів з нього зі всієї території України до ЄС. Наразі йде робота над запровадженням регіоналізації з метою відновлення експорту з областей України, вільних від грипу птиці.

Довідково

Згідно з міжнародними правилами (Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), СОТ) країни можуть застосовувати принцип зонування/регіоналізації, що означає визнання певних територій, вільних від хвороби, у межах країни, де реєструвалися спалахи захворювання.

 

 

версія для друку