українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Уряд буде контролювати впровадження рішень щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати
27.12.2016 | 16:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

"Наше головне завдання - ми маємо зробити все залежне від нас для того, щоб люди отримали нову заробітну плату. Ключове завдання, яке перед нами стоїть - подолати бідність - якраз виходить з того, що люди, які працюють, мають отримати достойну заробітну плату, але для цього нам потрібно попрацювати з усіма, щоб ми чітко перейшли на нову систему і у нас не було збоїв на місцях", - зауважив Глава Уряду, відкриваючи нараду.

Володимир Гройсман зазначив, що з 1 січня Уряд впроваджує рішення про підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі до 3200 грн, заробітної плати для українських вчителів на 50% і лікарів - на 30%, що передбачено Державним бюджетом на 2017 рік.

Також водночас зі збільшенням мінімальної заробітної плати вдвічі передбачено підвищення першого тарифного розряду до 1600 грн.

"Це означає, що нарахування заробітної плати має відбутися по усіх тарифних розрядах з підвищеним коефіцієнтом, і ми маємо це дуже жорстко проконтролювати, щоб кожна працююча людина у бюджетній сфері отримувала необхідну заробітну плату", - підкреслив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Прем'єр-міністр зазначив, що Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Міністерством освіти і науки та Міністерством охорони здоров'я мають за цей тиждень "звірити годинники з територіями", щоб ніхто не допустив помилки.

Усі рішення, що стосуються Державного бюджету на 2017 рік, були прийняті, ухвалені, і усі необхідні кошти у бюджет закладені, зауважив Прем'єр-міністр.

Учасники наради обговорили шляхи координації зусиль для того, щоб люди почали отримувати нову заробітну плату, а також можливі механізми максимального подолання прихованого безробіття.

За результатами обговорення Прем'єр-міністр доручив створити міжвідомчу комісію з представників Пенсійного фонду, міністерств освіти, охорони здоров'я, фінансів, соціальної політики, Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби, Державної аудиторської служби, Секретаріату Кабінету Міністрів, профспілок на чолі з профільним Віце-прем'єр-міністром Павлом Розенком, завданням якої є забезпечення впровадження рішень, спрямованих на підвищення рівня мінімальної заробітної плати. "Завдання перед вами стоїть наступне: добитися впровадження заробітної плати 3200 грн", - наголосив Володимир Гройсман.

У нараді взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, голова Пенсійного фонду Олексій Зарудний, Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, керівництво Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров'я.

 

версія для друку