українська російська англійська
Колегія Мінкультури рекомендувала Національній музичній академії України присвоїти Великому залу Академії ім'я Василя Сліпака
27.12.2016 | 19:20
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

27 грудня під головуванням Міністра культури Євгена Нищука відбулося засідання Колегії Міністерства культури. Під час засідання Колегії розглядалося питання присвоєння імені Василя Сліпака Великому залу Національної академії України імені П. І. Чайковського, ініційоване  народними депутатами  України.

З інформацією з цього питання  перед членами Колегії виступив народний депутат України Ігор Мосійчук.

Народний депутат відзначив, що Василь Сліпак мав великі творчі здобутки та досягнення, а також визнання на міжнародному рівні, але після початку війни в Україні він залишив Паризьку національну оперу і приїхав захищати рідну землю.

«Не дивлячись на талант, не дивлячись на всі ті здобутки, які мав, Василь Сліпак вирушив боронити свою Батьківщину та склав голову за її незалежність. Це велика втрата для нації, його подвиг має слугувати прикладом для виховання українських митців і ми вважаємо, що належним вшануванням його пам’яті мала б бути названа на честь нього Велика зала Національної академії України, де молоді митці здобувають знання і ставали б продовжувачами справи великого українця Василя Сліпака, що був прикладом українського духу і звитяги всьому світові» - сказав Ігор Мосійчук.

Міністр культури Євген Нищук висловив цілковиту підтримку ініціативі народних депутатів  України щодо присвоєння імені великого патріота Василя Сліпака Великому залу провідного мистецького навчального  закладу України, який готує майбутніх митців та музикантів.

«Так, Василь Сліпак зробив великий подвиг для нашого народу і зробив це свідомо. Це яскравий приклад того,  що митець може бути  сильним воїном. Василь Сліпак, який навчався вокальному мистецтву у Львові, представляв високий талант України на найбільших сценах Європи,  і який після початку війни поїхав захищати свою Батьківщину та  віддав за цю боротьбу найдорожче, що він мав – життя –  приклад для наслідування, - сказав  Євген Нищук. - Ім’я цього великого українця має бути винесене на масштабний національний рівень, саме  через це виникла ідея присвоїти його ім’я Великому залу Академії, адже вона є базою, де молоді митці  оволодівають своєю майстерністю, і  вони мають знати хто такий Василь Сліпак, чиє ім’я носить студія, де вони навчаються».

Представники Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», які також були присутні на засіданні Колегії, констатували, що  Василь Сліпак ціною власного життя врятував своїх побратимів та надав можливість українським захисникам відбити атаку російських збройних формувань. Вони також наголосили, що ініціатива щодо присвоєння імені надзвичайно важлива як для мистецької сфери, так і для патріотичного виховання молоді.

Заслухавши виступ Ігоря Мосійчука, а також думку запрошеного на засідання ректора Національної академії України імені П. І. Чайковського Володимира  Рожка, Колегією  було прийнято рішення  рекомендувати Академії  присвоїти Великому залу ім’я Василя Сліпака. Це рішення було прийняте враховуючи особистий героїзм Василя Ярославовича Сліпака – українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій на сході України, кавалера ордена «За мужність» І ступеня, відвагу, проявлену в боях за територіальну цілісність України, та його вагомий творчий доробок на сценах оперних театрів Європи.

 

версія для друку